DOLAR 31,0918 0.33%
EURO 33,7218 0.22%
ALTIN 2.024,760,40
BITCOIN 15915150,53%
Şanlıurfa
12°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Erkuş:”herhangi bir suiistimal yok”

ABONE OL
4 Haziran 2018 21:47
Urfa Haberleri Erkuş:”herhangi bir suiistimal yok”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başhekim Erkuş “Özverili çalışmaların farklı şekilde aksetiğini gördük”

Harran Üniversitesi Araştırma ve uygulama Hastanesi Başhekimi Doç Dr M. Emre Erkuş Hastanede kalp krizi geçiren bir profesör ile ilgili çıkan habere tepki göstererek”Bazı basın kuruluşlarının özverili çalışmaları farklı bir şekilde aksettiğini söyledi. Üniversite Hastanesi olarak her daim hastaların ve çalışanlarının yanında olduklarını belirten Başhekim Erkuş Burada herhangi bir ihmal veya suiistimal yok” dedi

Harran üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç Dr M.Emre Erkuş hastanede kalp krizi geçiren Gastroenteroloji Ana Bilim Dalın Öğretim üyesi Prof. Dr. Necati Yenice’nin sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Prof.Dr. Necati Yenice’yi yaptı müdahale ile hayata döndüren Hastahanenin Kardiyoloji uzmanıda olan Başhekimi Doç. Dr. M. Emre Erkuş Hocamız çıkış esnasında asansörüne bindiği sırada kalp krizi geçirdi. Mavi kod denen bir sistemle hemen harekete geçtik. 3 dakika yetişme süresi gereken yere ben ilk dakikada yetiştim. Hastaya direkt olarak kalp masajına başladık. Suni teneffüs ile beraber hastayı canlandırmaya başladık. İkinci dakikada kendine gelmeye başlamasıyla beraber hastamız hemen acil servise alındı ve süratle canlandırma işlemine devam edildi. Yaklaşık yarım saat gibi bir süre canlandırma işleminden sonra anjiyo işlemlerini hızlandırarak hocamızı anjiyoya aldık. Anjiyoda Hocamızın bir damarının %100 tıkalı olduğunu tespit ettik. Yapılan müdahale sonrasında ana damarı açıldı” dedi.

Hastanın şu an konuşabildiğini belirten Başhekim Erkuş: “Biz bunları yaparken bazı yerel basın kuruluşlarının özverili çalışmaları farklı bir şekilde aksettiğini gördük. Şunu söylemek istiyoruz; Üniversite Hastanesi olarak biz her daim hastalarımızın ve çalışanlarımızın yanındayız. Burada herhangi bir ihmal veya suiistimal yok” dedi.

Kalp krizi geçiren Prof. Dr. Başhekim M.Emre Erkuş’dan sağlık durumu hakkında bilgi alan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, hastanede ziyaret ettiği Necati Yeniceye geçmiş olsun dileklerini iletti.

En az 10 karakter gerekli