DOLAR 28,9104 -0.05%
EURO 31,3935 0.03%
ALTIN 1.886,930,17
BITCOIN 12221965,71%
Şanlıurfa
15°

KAPALI

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Fenilketonüri Hastalarına Yardım

ABONE OL
16 Haziran 2020 18:11
Urfa Haberleri Fenilketonüri Hastalarına Yardım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim ve çeşitli yardımlarda bulunan Büyükşehir Belediyesi, Fenilketonüri (PKU) hastalarına da un yardımında bulunmaya devam ediyor.

01 – 07 Haziran Ulusal Fenilketonüri (PKU) Hastalar Günü için Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezi’nde program düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, hastalara özel undan yapılmış makarna, pirinç ikamesi, kus kus takdim etti.

Programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Fenilketonüri (PKU) Hastaları Dernek Başkanı Mustafa Çiftçi, ve Fenilketonüri (PKU) Hastaları ve aileleri katıldı.

Fenilketonüri (PKU) Hastalarının aileleri ile görüşen ve herkesin arasında köprü olmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Beyazgül, “Fenilketonüri (PKU) hastalığına ilişkin olmak üzere bir arada bulunmaktayız. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak yardımlarımızı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. İhtiyaçları karşılayamaya çalışacağız’’ dedi

Fenilketonüri Hastaları Dernek Başkanı Mustafa Çiftçi de, “Bu hastalıktaki çocuklar, yaşamları boyunca proteinden yoksun yaşamak zorundalar. Et, yoğurt, yumurta, süt bu hastalıktaki insanlara yasak. Eğer bu ürünleri kullanırlarsa hayat boyu zeka engelli olarak yaşamlarını sürdürmek zorunda kalacaklar. Ürünleri tedarik edebilmemizi sağladığı ve ücretsiz faydalandırdığı için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli