DOLAR 31,0282 0.06%
EURO 33,7321 0.33%
ALTIN 2.020,120,11
BITCOIN 1601786-0,81%
Şanlıurfa
10°

HAFİF YAĞMUR

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

Geleceğin mucitleri

ABONE OL
22 Mayıs 2018 13:31
Urfa Haberleri Geleceğin mucitleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü ve STEM Merkezi iş birliğiyle Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açılan Robotik Kodlama ve Tasarım Eğitim Atölyesi’nin 3 aylık programı tamamladı.

Sosyal ve kültürel etkinlikleriyle öne çıkan Şanlıurfa’nın en büyük alışveriş merkezi Piazza AVM, her hafta çocukları robotların merak ve heyecan uyandıran dünyası ile buluşturarak, eğitime desteklerini sürdürdü.

Atölyeye katılan okul öncesinden, 10. sınıflara kadar farklı yaş gruplarındaki çocuklar, problem çözme, eleştirel ve sorgulayıcı düşünme, iletişim becerileri, grupla takım olarak çalışma, kendi ürününü tasarlama ve üretme gibi becerileri kazanmanın ayrıcalığını yaşadı.

Son yıllarda giderek önem kazanan yarı kodlama ve robotik eğitimlerle düşünme becerilerini geliştiren Şanlıurfalı mucit adayı çocuklar, tasarladıkları teknolojik ürünlerin öğretici ve keyifli yanlarıyla doyasıya eğlendi.

Her ayın ilk haftasında okul öncesi, ikinci haftasında ilkokul, üçüncü haftasında ortaokul, dördüncü haftasında ise yetişkinlerin konuk edildiği atölyede öğrenciler, uzman öğreticilerin katkılarıyla yaratıcılıklarını keşfetme imkânı buldu.

1.,2,3. ve 4’üncü sınıf öğrencileri ise hologram robotik el çalışmalarıyla erken yaşta mekanik düzeneklerin nasıl çalıştığı ve parçalarının sökülüp takıldığını öğrenme fırsatı yakaladı.

SERTİFİKA VERİLDİ

Eğitsel ve bilimsel çalışmalarla çocukların kişisel gelişimlerine katkı sunan Piazza AVM’nin Robotik Kodlama ve Tasarım Eğitim Atölyesi’nden toplam 165 çocuk sertifika almaya hak kazandı.

Piazza AVM, tamamlanan eğitimin sonunda konuk ettiği STEM Merkezi öğretmenlerine katkılarından dolayı plaket sundu.

En az 10 karakter gerekli