DOLAR 27,1185 0.45%
EURO 28,9618 0.61%
ALTIN
BITCOIN 721407-0,89%
Şanlıurfa
33°

AÇIK

05:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başsavcıyla KİTAP KRİTİĞİ

ABONE OL
26 Ocak 2018 12:41
Urfa Haberleri Başsavcıyla KİTAP KRİTİĞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren Şanlıurfa Gençlik Merkezi gönüllüleri Kitap Okuma Halkaları projesi kapsamında okudukları kitabın kritiğini Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğanla yaptı.

Proje kapsamında Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Mesut Buğrul, Şanlıurfa Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Keskin, Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençler Başsavcı Doğan’ı makamında ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığının Türkiye’de faaliyet gösteren tüm Gençlik Merkezlerinde uyguladığı “Kitap Okuma Halkaları” projesiyle on gençten oluşan halkalar her ay bir kitap okuyarak okudukları kitabın kritiğini yapıyor. Bu kapsamda gençler Şanlıurfa Başsavcısı Sadi Doğan’a okuması için gönderdikleri Emine Şeçeroviç Kaşlı’nın ilk ve tek kitabı olan “Kurşunlarında Rengi Var” kitabının kritiğini yaptılar.

Kendilerini tek tek tanıtan gençler, kitapta yer alan olayları, yazarı, bilinmeyen kelimeleri bularak kitap hakkında bilgilerini ve düşüncelerini Başsavcı Doğanla paylaştı.

Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, gençlerin ziyaretinden memnun kaldığını belirterek kitap okumanın çok önemli olduğunu söyledi.

“UMUTSUZLARIN UMUDU TÜRKİYE OLACAK”

Gençlik merkezlerinde devam eden projenin eş zamanlı olarak okullarda da gerçekleştirdiklerini aktaran Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, bu projeyle gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, araştırma yapmalarını sağlamak, gençlerde farklı bakış açıları geliştirmek ve toplum karşında daha güzel konuşmalarını sağlamak olduğunu vurguladı.

Şeçeroviç Kaşlı’nın ilk ve tek kitabı olan “Kurşunlarında Rengi Var” kitabında çıkardıkları anlamı gençlerle paylaşan İl Müdürü Keşküş, “Umutsuzların Umudu Türkiye Olacak” dedi.

Gerçekleştirilen ziyaret hatıra fotoğrafıyla son buldu.

En az 10 karakter gerekli