DOLAR 31,1612 0.04%
EURO 33,7721 -0.16%
ALTIN 2.035,030,11
BITCOIN %
Şanlıurfa

AÇIK

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Gençlerden destek gördük

Gençlerden destek gördük

ABONE OL
22 Mayıs 2023 00:58
Urfa Haberleri Gençlerden destek gördük
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Adıyaman’da gençlerle buluştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın buradaki mesajlarından öne çıkanlar şöyle:

“6 Şubat depremlerinden beri buralarda olduk. Biz birileri gibi buraları deprem turisti edasıyla gezmiyoruz. Adım adım yapılan her işi takip ediyor, hiçbir gecikmeye mahal olmaması için çalışıyoruz. Cumhur İttifakı’nın mensuplarıyla depremzedelerimizi hiç yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Ülkemizde birileri gençleri küçümseyerek, karamsarlık aşılayarak sizlerle aramızı açmaya çalıştılar. Halbuki biz hep gençlerle yol yürümüş birisiyiz. Onlar gençlerimizi harflerle etiketlendirerek ufuklarına sınır çizmeye çalışırken biz hep gençlerimizin vizyonunu genişletmek için çalıştık.

Sizlerin gözlerindeki ışıltı bizi daha çok mücadelelere girme azmi veriyor. Seçimlerde iddia edilenin ve sanılanın aksine gençlerimizden en büyük desteği biz aldık. Mesleki eğitimde adeta sessiz bir devrim gerçekleştirdik. Kasıtlı şekilde örselenen mesleki eğitimi yeniden hak ettiği yere getirdik. Geçmişte yetişmiş insanlarını dışarıya kaptıran Türkiye’den cazip bir ülke haline geldik. Biz artık sizlerin zamanının misafirleriyiz. Vazifem sizlere hayallerinizi en kolay şekilde hayata geçireceğiniz bir Türkiye bırakmaktır. Vatan topraklarını hangi şartlarda düşmandan kurtardığımızı unutmamalıyız. Cumhuriyetimizin ilk asrı boyunca neler yaşadığımızı hatırımızdan asla çıkarmamalıyız. Çeyrek asır öncesinin Türkiye’si ile bugünkü arasında çağ farkı var.

Sırf bölgeden istedikleri oyu alamadılar diye depremzedelere hakareti bırakmayan dün milletimize neler çektirdiklerini bilmezsek yarınlara güvenle bakamayız. Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. En büyük eserimiz de sizlerin hayatın her alanında gelişimine fırsat sağlamak. Meclis’te artık sizin yaşınızda temsilcilerimiz var.”

En az 10 karakter gerekli