DOLAR 32,5703 0.08%
EURO 35,0284 0.44%
ALTIN 2.421,50-0,05
BITCOIN 2093545-3,45%
Şanlıurfa
26°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Geri Dönüşüm Seferberliği

ABONE OL
26 Temmuz 2018 15:45
Urfa Haberleri Geri Dönüşüm Seferberliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karaköprü Belediyesi tarafından özellikle çocukların ve gençlerin geri dönüşüm bilincine sahip olması ve geri dönüşüme katkı sunmak amacıyla okullara ve sitelere geri dönüşüm kutuları koyuluyor.

‘Temiz Çevre Temiz Toplum’ sloganıyla çalışan Karaköprü Belediyesi’nin başlattığı geri dönüşüm seferberliği sürüyor. Karaköprü Belediyesi Çevre Birimi tarafından yürütülen projede geri dönüşüm kutuları okullara ve ilçedeki sitelerin, apartmanların bahçelerine konarak hem geri dönüşüme katkı sağlamak hem de  çocukların ve gençlerin cam, kağıt, plastik atıklarını ayrıştırıp geri dönüşüm bilincine sahip olmasını sağlamayı hedefliyor.

İlçedeki Alibaba İlkokulu’nda Karaköprü Belediyesi Çevre Birimi ekipleri tarafından geri cam, kağıt ve plastik atıkların konulacağı geri dönüşüm kutuları konulurken, okul duvarlarına geri dönüşümü anlatan afişler asıldı. Ayrıca ilçedeki sitelerin bahçelerine de geri dönüşüm kutuları bırakılırken, vatandaşlara kutuların kullanımı ve geri dönüşümün önemi ile ilgili bilgi veriliyor.

 

Alibaba İlkokulu Müdürü Orhan Barsan, Geri dönüşüm projesi öğrencilerimiz için çok anlamlı ve değerli bir projedir. emeği geçenlere çok teşekkür ederim.dedi

Karaköprü Belediyesi Çevre Birimi tarafından program dahilinde ilçe genelindeki okul ve sitelere geri dönüşüm kutuları yerleştirme işleminin devam edeceği öğrenildi.

En az 10 karakter gerekli