DOLAR 27,4817 0.51%
EURO 29,1253 0.09%
ALTIN
BITCOIN 7402763,12%
Şanlıurfa
30°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

GÖÇERLERE YOL

ABONE OL
15 Şubat 2018 18:37
Urfa Haberleri GÖÇERLERE YOL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir’in Çalışması İle Göçerlerin Yol Sorunu Ortadan Kalktı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Ceylanpınar ilçesinde TİGEM arazisinde yaşayan göçerlerin yol sorunu ortadan kaldırdı.

Ceylanpınar’da Prestij Caddesi, Modern Semt Pazarı, Spor Sahası, Yeşil Alan, Kırsal Yol, Kilitli Parke çalışmaları ve alt yapı hizmetleriyle ilçede vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, ilçede vatandaşların yaşam standartını yükselterek plan ve proje dahilinde çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar kırsalında TİGEM arazilerinde yaklaşık bir asır önce yerleşik hayata geçen ‘Göçer’ diye adlandırılan vatandaşların yıllardır süren yol sorununu çözdü.

Ceylanpınar kırsalında daha önce Gellegöç Mahallesi’nde yaşanan asırlık yol sorununu çözüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, aynı sorunun yaşandığı Sofra-Gören-Engelli Mahallesi grup yolunda ise çalışma başlattı.

Bir yandan ilçe kırsalında ilklere imza atan diğer yandan ise ilçe merkezinde önemli belediyecilik hizmetlerini halka ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar ilçe girişindeki Viranşehir Caddesi ve TİGEM yolunda yürüttüğü Prestij Cadde Uygulamasını tamamladı.

Caddenin asfaltını ve orta refüjlerini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi yolda yürüttüğü kaldırım çalışmalarında ise sona yaklaştı.

Prestij caddelerde ilçe trafiğini rahatlatmak adına yeni kavşak düzenlemeleri yapan Büyükşehir Belediyesi diğer yandan ise ilçeye hem yeni bulvarlar açıyor hem de mevcut yolları genişletiyor.

Bu kapsamda Üniversite yolu ve Akrepli grup yolunu genişleterek asfalta hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, ilçede hummalı çalışmasını sürdürüyor.

En az 10 karakter gerekli