DOLAR 31,1337 0.09%
EURO 33,8344 0.07%
ALTIN 2.034,590,14
BITCOIN 17593359,87%
Şanlıurfa

PARÇALI AZ BULUTLU

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HACİZ ŞOKU !

HACİZ ŞOKU !

ABONE OL
23 Haziran 2023 13:27
Urfa Haberleri HACİZ ŞOKU !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de medya takip sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Ajans Press’te haciz muamması yaşanıyor. PR sektörü başta olmak üzere birçok firmaya medya takibi konusunda hizmet veren şirketin serverlarına ve bilgisayarlarına el konulduğu iddia edilirken, şirket yetkilileri sessizliklerini koruyor.

Haciz kararının, şirketin sahibi olarak görülen Mehmet Ali Özkan ve ortakları arasındaki çekişmeden kaynaklandığı yönünde.

Türkiye’nin büyük birçok firmasına medya takip hizmeti veren Ajans Press’e ulaşmaya çalışsak da şirketin internet sitesine ulaşılamazken hem şirket telefonları hem de yöneticilere ait telefonlara yanıt verilmedi.

Şirket çalışanları ise kendilerine müşterilerinden yönelen sorulara ise, “Şu anda mailler ve hizmet sağlamcılarımız çalışmamaktadır. Size yaşatmış olduğumuz durumdan ötürü özür dileriz” şeklinde yanıt veriyor.

Sektörden başka şirketin yöneticileri ise bu durumun vahim sonuçları olacağını belirtirken şu bilgileri paylaştı:
Ortaklar arasında bir sorun olduğunu ve bu nedenle bütün bilgisayarlara, serverlara el konulduğunu biliyoruz. Ortaklar arasında bir sorun olduğu konuşuluyor ama burada yaşanan sorunların geçmişi de var. 3-4 aydır çalışanlara ödeme yapılmadığını duyduk. Şu anda her şey toz bulutu halinde. Mağdur olan ise çalışanlar ve müşteriler olacak. Şu anda hacizden serverlarını ve bilgisayarlarını kurtarsalar bile sistemi yeniden kurmaları 2-3 günü bulur. Bu arada hizmet alamayan ve peşin ödeme yapan müşterilerin dava açmaya hazırlandığı bilgisi geldi.

Bizim aldığımız bilgilere göre; şirketin yönetim kurulu başkan yardımcısı Doruk Özkan yurt dışındaymış ve kendisine ulaşanlara salı günü döneceğini ve o zaman bir açıklama yapacağını söylüyor. Mehmet Ali Özkan’a ise şu anda ulaşılamıyor.”

1953’te Bunt Kupür Derleme Firması olarak kurulan Ajans Press, 1975 yılında Erol Özkan tarafından satın alındı ve ismi Ajans Press olarak değişti. 1992 yılında ise Ajans Press’in yönetimini Mehmet Ali Özkan devraldı. Bu tarihte anonim şirket kuruluşu ve isim tescili yapıldı.

Kaynak: Patronlar Dünyası

En az 10 karakter gerekli