DOLAR 27,5031 0.18%
EURO 28,8833 0.29%
ALTIN 1.614,420,09
BITCOIN 757838-2,52%
Şanlıurfa
17°

HAFİF YAĞMUR

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Halk Oyunları Sevgisi

ABONE OL
9 Şubat 2018 23:29
Urfa Haberleri Halk Oyunları Sevgisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üzümcü’den sevindiren haber

Şanlıurfa Halk oyunları il temsilcisi Şükrü Üzümcü önümüzdeki yıldan itibaren okullarda halk oyunları seminerlerinin açılacağı müjdesini verdi.

Halk oyunları temsilcisi Şükrü Üzümcü Şanlıurfa’nın tanınmasında büyük yer alan Halk oyunlarını tanıtmak ve yaşatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Üzümcü bu kapsamda İl Hakem Kurulu temsilcisi İsmail Sünger ile birlikte Şanlıurfa Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suveren’i ziyaret etti

Halk oyunları yarışmalarına katılım sayısının arttırılması için neler yapılacağı konuşulurken Üzümcü beklenen müjdeyi vererek önümüzdeki dönem okullarda halk oyunları seminerinin açılacağını belirtti.

Şanlıurfa’da halk oyunlarının yaygınlaşması ve gençlerin kültürlerini yaşaması adına önemli adımlarda bulunan Üzümcü,”öğretmenlere halk Oyunları semineri açacağız. öğretmenlere okullarda halk Oyunları kursu açmaları istenecek ve yine ekip sayılarının artırılması amacıyla teşvik edebilmek için Mayıs ayında Halk Oyunları Valilik Kupası adı altında yarışma düzenleyeceklerini belirtti.

Halk oyunları temsilcisi Şükrü Üzümcü,”Eğitmenlerin aktif çalışmasını sağlamak ve Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan müzisyenlere seminer düzenleyerek yarışmalarda daha verimli olmaları sağlanacak.” dedi.

En az 10 karakter gerekli