DOLAR 30,8892 -0.4%
EURO 33,7480 -0.39%
ALTIN 1.984,90-1,57
BITCOIN 15928600,20%
Şanlıurfa
12°

PARÇALI AZ BULUTLU

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hemşirelik Haftası Kutlandı

ABONE OL
8 Mayıs 2018 18:19
Urfa Haberleri Hemşirelik Haftası Kutlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile birlikte hemşirelik haftası ile ilgili bir etkinlik düzenledi.

Osmanbey Kampüsü Ziraat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen programın açılışında konuşan Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr.  Emre Erkuş, öğrencilik yıllarında hemşireleri, sert davranan kişiler olarak tanımladığını ama doktor olduktan sonra bunun böyle olmadığını gördüğünü söyledi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü adına açılış konuşması yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zehra Yılmaz ise konuşmasına hemşirelik haftasını kutlayarak başladı. Hemşireliği kutsal bir meslek olarak gördüğünü söyleyen Dekan Yılmaz, Harran Üniversitesi olarak her yıl bu kutsal mesleğe yeni yeni üyeler katmanın sevincini yaşadığını ifade etti

Son olarak kürsüye çıkan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Hemşirelerimiz gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde kimi zaman zor şartlar altında, vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedir” diyerek geçmişte yaşadığı güzel bir anısını salonda bulunan hemşire adaylarıyla paylaştı.

Program daha sonra Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Anabilim dalı öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Gülgün Bilen şefliğinde Müzik Öğretmenliği Korosunun müzik şöleniyle sona erdi.

En az 10 karakter gerekli