DOLAR 32,6029 0.27%
EURO 34,8030 0.38%
ALTIN 2.410,13-0,92
BITCOIN 21564360,28%
Şanlıurfa
22°

AÇIK

16:54

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Harran Üniversitesi’ne 2 yıllık “Koşullu Akreditasyon”

Harran Üniversitesi’ne 2 yıllık “Koşullu Akreditasyon”

ABONE OL
19 Şubat 2024 21:23
Urfa Haberleri Harran Üniversitesi’ne 2 yıllık “Koşullu Akreditasyon”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Harran Üniversitesi, YÖKAK tarafından uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programında KAP 2 yıl süre ile “Koşullu Akreditasyon” almaya hak kazandı.

Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen törene, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Ümit
Kocabıçak, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Rektör Yardımcıları, dekanlar, Genel Sekreter, meslek ve yüksekokul müdürleri,  akademisyenler, kalite koordinatörlüğü, kalite elçileri ve öğrenciler katıldı.

Program, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’nun göreve geldiği
günden şimdiye kadar üniversitede yapmış oldukları çalışmalar ve hedeflenen projeler hakkında gerçekleştirdiği konuşma ile başladı.

Rektör Güllüoğlu’nun konuşmasının ardından ve Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak’ın konferansına geçildi.

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak gerçekleştirdiği konferansta “Yükseköğretimde
Kalite Güvence Sistemleri ve Akreditasyonların Önemi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Kocabıçak, sunumunda YÖKAK’ın faaliyetleri, KAP, Kurumsal Dış Değerlendirme Programları ve değerlendirme ölçütleri gibi konularda bilgiler verdi.

Soru cevap kısmı ile devam eden programda Harran Üniversitesi Akreditasyon Belgesi, düzenlenen törenle YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak tarafından Rektör
Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’na takdim edildi.

Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

 


En az 10 karakter gerekli