DOLAR 31,1357 0.09%
EURO 33,8445 0.08%
ALTIN 2.034,470,13
BITCOIN 17306917,93%
Şanlıurfa

PARÇALI AZ BULUTLU

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HDP, Seçim Kriterini Açıkladı

ABONE OL
16 Kasım 2018 13:04
Urfa Haberleri HDP, Seçim Kriterini Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HDP Şanlıurfa İl Eş Başkanı Aliye Kızıldamlar, daha önce yerel seçimlere DBP olarak katıldıklarını bu seçimlere Halkların Demokratik Partisi olarak katılacaklarını açıkladı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şanlıurfa il ve ilçe örgütleri yöneticileri, düzenlediği basın toplantısıyla yerel seçimlerde aday adaylığı başvurularının 20 Kasım ile 5 Aralık tarihleri arasında alınacağını açıkladı.

HDP Şanlıurfa İl Eş Başkanları Aliye Kızıldamlar, Halil Akbaş, DBP İl Eş Başkanları Bekir Karakeçili, Sema Aişeoğlu, MEYADER Şanlıurfa Temsilcisi Hadle Uğur, il ve ilçe yöneticileri basın toplantısına katıldı

HDP olarak yerel seçimlere katılacaklarını ifade eden İl Eş Başkanı Kızıldamlar, “Daha önce Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) olarak yerel seçimlere katılmıştık. Mart 2019 yerel seçimlere ise Halkların Demokratik Partisi (HDP) olarak katılacağız. Biz Urfa’nın sorunlarının bütününe hakimiz. Urfa’nın sıkıntılarını biliyoruz, ihtiyaçların farkındayız. Urfa’nın sorunlarına hakimiz ve ihtiyaçlara cevap vermek için sahalardayız. Halkımız bize güvensin. Çünkü HDP halkla birlikte kazanacak ve halkımız kazanacak.” şeklinde konuştu.

Gazetecilerin muhalefet partilerinin çatı adayı gösterecek mi? sorusuna cevap veren Eş Başkan Aliye Kızıldamlar, “Bizler yerelden çözüm üretebilecek ve bu noktada mutlaka demokratik değerler noktasında sorunlara yaklaşabilecek yerelde AKP’nin kayyumlar zihniyetini geriletecek bütün ittifaklara açığız” dedi.

En az 10 karakter gerekli