DOLAR 31,4240 0.18%
EURO 34,1290 0.25%
ALTIN 2.105,780,24
BITCOIN 20048483,77%
Şanlıurfa
10°

AZ BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Hedef 3 vekil

ABONE OL
24 Nisan 2018 17:41
Urfa Haberleri Hedef 3 vekil
0

BEĞENDİM

ABONE OL

24 Haziran seçimlerine katılıp katılmayacağı tartışılırken, 15 CHP’li vekilin partiye geçmesiyle seçime gireceği kesinleşen İYİ Parti, Şanlıurfa’da da teşkilatını kurdu. İl Başkanı Hasan Oğul, Şanlıurfa’da minimum 3 milletvekili çıkaracaklarını söyledi.

Meral Akşener’in kurduğu İYİ Parti, Şanlıurfa’da teşkilat yapılanmasını tamamladı. 5 ilçe ve il başkanlığını kuran İYİ Parti, kent merkezi ve ilçelerde seçim startını verecek. Şanlıurfa’da partiye katılımın yoğun olduğunu söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Hasan Oğul, partisinin iktidar alternatifi olduğunu dile getirerek, “Şanlıurfa’da teşkilatımızı kurduk. 5 ilçe ve il başkanlığımızı kurduk. Şimdi halka inip, halkın desteğini isteyeceğiz. Yoğun bir katılım var. Siverek, Viranşehir, Ceylanpınar, Bozova ve Birecik ilçelerinde teşkilatlarımızı kurduk. Evraklarımızı valiliğe vereceğiz ve çalışmalara başlayacağız.” dedi.

24 Haziran seçimlerini ‘baskın seçim’ olarak nitelendiren Oğul, kısa süreye rağmen, büyük bir halk kitlesine ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti. Seçime kadar, halka ulaşıp destek isteyeceklerini belirten Oğul, “Seçimlere 2 ay gibi kısa bir süre var. Bu süre zarfında halka ineceğiz, sahalarda olacağız. Halkın sorunlarını dinleyip, çözüm üreteceğiz. İktidara yürüyen bir partiyiz. Biz muhalefetin değil, iktidarın alternatifiyiz. Bu yüzden çalışmalarımız hızlı ve yoğun bir şekilde olacak.” diye konuştu.

“Minimum 3 vekil çıkaracağız”

Şanlıurfa genelinde İYİ Parti’ye katılımın yoğun olduğunu söyleyen Oğul, konuşmasında şunları söyledi: “Partimize ilgi ve katılım çok. Biz en az 3 milletvekili çıkarmayı hedefliyoruz. Hedefimiz bu ama bu, 4-5 de olabilir. Bugün için hedefimiz bu. Halkın içinde yer alacağız. Urfalıların derdiyle dertleneceğiz, çözüm yolları arayacağız. Halkla iç içe olacağız.”

En az 10 karakter gerekli