DOLAR 31,2042 0%
EURO 33,9226 0.18%
ALTIN 2.041,280,07
BITCOIN 19052477,55%
Şanlıurfa
12°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

ABONE OL
17 Mayıs 2022 11:08
Urfa Haberleri HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Doğuştan sağ eli engelli olan ve bilek güreşinde çok sayıda derece elde eden 22 yaşındaki Abdulsamet Ocakoğlu, Romanya’da düzenlenen Paralimpik Bilek Güreşi Avrupa şampiyonasında altın madalya kazandı.

Hedefinde Dünya Şampiyonasına katılıp altın madalya kazanmak olan Şanlıurfalı Milli Sporcu Abdulsamet Ocakoğlu, daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bilek güreşi yapmıştı.

Şanlıurfalı 22 yaşındaki Milli Sporcu Abdulsamet Ocakoğlu, Romanya’da düzenlenen Paralimpik Bilek Güreşi Avrupa şampiyonasında derece elde ederek ülkesine altın madalya kazandırdı.

Romanya’nın Başkenti Bükreş’te düzenlenen ve 26 ülkeden çok sayıda sporcunun yarıştığı Paralimpik Bilek Güreşi Avrupa şampiyonasında altın madalya kazanan Abdulsamet Ocakoğlu, memleketi Şanlıurfa’da, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile bilek güreşi yaptı.


Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın hakemlik yaptığı karşılaşmada Milli Sporcu Ocakoğlu ile Başkan Beyazgül, bilek güreşinde hayli zorlandı. Dostluğun kazandığı karşılaşmada Başkan Beyazgül, Romanya’da gösterdiği başarısından dolayı Mili Sporcu Ocakoğlu’nu tebrik edip, altın takarak ödüllendirdi.

Genç sporculara her zaman destek verdiklerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, ‘’Tabi ki ülkemizin gururu aynı zamanda, Urfa’mızın gururu. Bundan bir müddet önce biz göreve başladığımızda belediye başkanlarımızla Urfa’dan çok şampiyonlar çıkacak diyorduk. İşte şampiyonlar birer birer gelmeye başladı. Şimdi kendisinden beklediğimiz dünya şampiyonluğu. Tabi ki orada bayrağımızın göndere çekilmesi ve sporcumuzun kürsüye çıkması inanılmaz güzel bir duygu, 84 milyon insanımız gururla izliyor, heyecanla bekliyor. Biz şimdi çalışmalarında kendisine başarılar diliyoruz. Yeni şampiyonlar için de ev sahipliğimize devam edeceğiz’’ diye konuştu.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise ‘’26 ülkenin katıldığı, Romanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonasında bilek güreşi olarak geldi. İşte Osmanlı torunu, Osmanlı ocağında yetişmiş bir kardeşimiz, inşallah hep birlikte böyle birlik ve beraberlik halinde biz Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan kardeşler olarak hep birlikte inandık mı başaramayacağımız herhangi bir şey yoktur. Bu nedenle de birlik ve beraberlik içerisinde önce inanacağız sonra da başaracağız. Abdulsamet Ocakoğlu kardeşimi, ailesini şahsımda tebrik ediyorum. Kendisi de İnşallah güzel öğrenciler yetiştirip hep birlikte Şanlıurfa’mızın adını daha yükseklerde, bayrağımızı daha yükseklerde dalgalandırmaya devam edeceğiz’’ dedi.


Paralimpik Bilek Güreşi Avrupa şampiyonasında 26 ülkeden gelen sporcuları ayağa kalkıp İstiklal Marşını dinlemelerinin kendisine büyük bir gurur yaşattığını anlatan Milli Sporcu Abdulsamet Ocakoğlu, ‘’Romanya’nın Bükreş kentinde gerçekleştirdik, Avrupa şampiyonasına 26 ülke katılmıştı. Orada Avrupa Şampiyonu olduk. Bayrağımızı göndere çektik. İstiklal Marşımızı okuttuk. Tarif edilemez bir duygu, orada 26 ülke hepsi ayağı kalkıp marşımızı dinledi. Çok mutlu oldum, gururlandım. İnşallah hedefim şimdi Dünya şampiyonası, dünya şampiyonu olmak’’ dedi.
Hedefinde Dünya Şampiyonasına katılıp altın madalya kazanmak olan Şanlıurfalı Milli Sporcu Abdulsamet Ocakoğlu, daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bilek güreşi yapmıştı.

En az 10 karakter gerekli