DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22161731,38%
Şanlıurfa
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HEP-SEN : “Denizli Devlet Hastanesi Sağlık Personeli ve Hastalara Mezar Olmasın !” 
  • NŞanlıurfa Haber
  • Genel
  • HEP-SEN : “Denizli Devlet Hastanesi Sağlık Personeli ve Hastalara Mezar Olmasın !” 

HEP-SEN : “Denizli Devlet Hastanesi Sağlık Personeli ve Hastalara Mezar Olmasın !” 

ABONE OL
23 Nisan 2024 12:22
Urfa Haberleri HEP-SEN : “Denizli Devlet Hastanesi Sağlık Personeli ve Hastalara Mezar Olmasın !” 
0

BEĞENDİM

ABONE OL


HEP-SEN, depreme dayanıksız olduğu raporlarla tespit edilen Denizli Devlet Hastanesi’nin sağlık personeli ve hastalara olası bir depremde mezar olmaması için çalışma başlattı. 

Özel Sağlık Sektörü mü Engel Oluyor ? 

HEP-SEN tarafından yapılan açıklamada, “2010’da temeli atılan Denizli’de Devlet Hastanesi’nin 14 yıldır bitirilememesi düşündürücü… Şehirdeki özel hastane sahiplerinin engel olduğu yönündeki iddialar ve bu gecikme tesadüf mü? Halk Sağlığı, Özel Çıkarlar Uğruna Göz Ardı Mı Ediliyor?”

ŞİMŞEK, “İSKENDERUN HASTANESİNDE SAĞLIK PERSONELLERİ FERYAD EDEREK CAN VERDİ, BİZLER DE ŞAHİDİZ, DENİZLİ HASTANESİNDE DE AYNI TABLO YAŞANMASIN” 

HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek, geçtiğimiz günlerde Denizli Devlet Hastanesi önünde yaptığı konuşmada, “6 ŞUbat 2023 tarihinde yıkılan 42 hastanede hayatını kaybeden 438 sağlık emekçisini ve 53 bin vatandaşımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Bir yıl önce 6 Şubat gecesinde 100 kişilik bir ekiple İskenderun Devlet Hastanesindeydik. Hasta, hekim, hemşiremiz orada feryad ederek can verdi. Ve bizler bunlara şahidiz. Bugün yaklaşık bir yıl sonra Denizli Devlet Hastanenin önündeyiz. Sayın Denizli Valim, Sayın Belediye Başkanım, Sayın İl Sağlık Müdürüm, Sayın Sağlık Bakanım Denizli Devlet Hastanesi İskenderun Devlet Hastanesi olmak istemiyor. Bu bina için devlet büyüklerini Sağlık Bakanlığı’nı acil tedbir almaya davet ediyoruz. Bizler sadece kendimiz için değil hizmet sunduğumuz Denizli halkı için de süre vereceğiz, eğer tedbir alınmazsa başta bu hastanede, Denizli tamamında ve Türkiye genelinde iş bırakma eylemi başlatacağımızı HEP-SEN sendikası olarak beyan ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı da can simidi olan bu hastaneye sahip çıkmaya devam ediyorum” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) Source link

En az 10 karakter gerekli