DOLAR 31,4188 0.17%
EURO 34,1435 0.28%
ALTIN 2.103,470,13
BITCOIN 20007013,01%
Şanlıurfa

AZ BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Hırvat ‘uyuşturucu baronu’ yakalandı

Hırvat ‘uyuşturucu baronu’ yakalandı

ABONE OL
20 Kasım 2023 11:42
Urfa Haberleri Hırvat ‘uyuşturucu baronu’ yakalandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul’da düzenlenen “Kartel-3 Operasyonu”nda, hakkında uluslararası tutuklama kararı bulunan Hırvatistan uyruklu bir şebeke lideri daha yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada operasyona ilişkin bilgi paylaştı. Yerlikaya, şunları kaydetti:

“İstanbul’da düzenlenen ‘Kartel-3 Operasyonu’yla, İnterpol tarafından ‘mavi bültenle’ aranan uluslararası uyuşturucu kartelinin ‘Batı Balkan kanadı’ yöneticilerinden Christijan Palıč Beşiktaş’ta yakalandı

Zehir taciri kartelin, Avrupa’da faaliyet gösteren kartellerle işbirliği içerisinde Güney Amerika’dan kokain temin edilmesine öncülük ettiği, Güney Amerika’daki suç örgütleriyle bağlantıyı sağladığı ve suçtan elde edilen gelirin aklanmasında önemli rol oynadığı tespit edildi.

Avrupa’da yapılan uyuşturucu operasyonları kapsamında Avrupa ülkeleri tarafından ‘Batı Balkan kanadının’ yöneticileri arasında yer aldığı bildirilen Hırvatistan uyruklu Christijan Palıč, Avrupa ülkeleri ile Brezilya tarafından çıkartılan İnterpol’un Mavi Bülteniyle aranıyordu.”

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince takibe alınan Christijan Palıč Beşiktaş”ta yakalandı.

Yerlikaya, “Aziz milletimiz bilmesini isterim ki; Türkiye’mizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız ve sizlerin desteğiyle de bunu başaracağız” dedi.

Uyuşturucu şebekesi yöneticisi ikinci Hırvat 

Yerlikaya, dün yaptığı açıklamada da Hırvatistan uyruklu bir başka uyuşturucu şebekesi yöneticisinin yakalandığını açıklamıştı.

Hırvatistan makamlarınca Interpol tarafından kırmızı bülten ile aranan, Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa’ya dağıtan, Avrupa çapında yapılan ‘Adriatica Operasyonu’ kapsamında organize suç örgütün elebaşı olarak tanımlanan Nenad Petrak,  İstanbul’da düzenlenen Kartel-2 Operasyonu kapsamında Üsküdar’da yakalanmıştı.

En az 10 karakter gerekli