DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 21727070,43%
Şanlıurfa
20°

HAFİF YAĞMUR

04:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

“İbrahim Peygamberin Hayatı”

ABONE OL
9 Ekim 2018 13:27
Urfa Haberleri “İbrahim Peygamberin Hayatı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Hz. İbrahim Peygamberin örnek hayatı ve yaşamını anlatan kitap okullara dağıtıldı.

Gençliğe ve eğitime her zaman destek olan Büyükşehir Belediyesi, bir yandan 1 milyon kitap dağıtımı yaparken, anaokullarında kırtasiye seti ve sınavlara girecek olan öğrencilere deneme sınavları yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi Hz. İbrahim’in hayatını anlatan 51 bin kitap dağıtımı yapıyor. Çocuklara Şanlıurfa’da yaşamış peygamberleri tanıtan ve yaşantılarından örnekler verildiği hikaye kitabı tarzında hazırlanan kitaplar okullarda dağıtılmak üzere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen törenle okul müdürlerine teslim edildi.

Kitabın öğrencilerin anlayacağı şekilde hikayeleştirildiğini vurgulayan Başkan Nihat Çiftçi, “Hz. İbrahim ile ilgili bilimsel olarak üniversite ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde 3,4,5,6ıncı sınıfa kadar okunabilecek bir eser dağıtıyoruz.Hz. İbrahim’in dostluk, cömertlik ve onun değerlerine bizim ihtiyacımız var. Şehrimiz birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel programlara ev sahipliği yapıyor. Çocuklarımızın rahatça okuyup anlayabileceği çizgi roman şeklinde Kütüphane Şube Müdürlüğümüzün hazırladığı bir eser” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de, “Biz eğitimle ilgili temel meseleyi medeniyet ihlâsında bulunma şansımız yok. Bu problemleri halletmeden bizim büyüyen, idealleri olan ufku geniş, büyük hayalleri olan bir nesil yetiştirmenin acısını yaşarız. Bu sorunun çözümüne biraz olsun katkı sunacağımız Büyükşehir Belediyesi’nin finansmanını sağladığı bir eser, çocuklarımıza bizim tarihimizi, inancımızı ve değerlerimizi hikaye tadında anlatıyor” dedi

Ayrıca Hz. İbrahim hayatını anlatan kitap toplamda 51.500 adet tüm ilkokul öğrencilerine dağıtılacaktır

En az 10 karakter gerekli