DOLAR 32,5372 -0.14%
EURO 35,0149 0.37%
ALTIN 2.429,570,27
BITCOIN 2064161-4,46%
Şanlıurfa
29°

KAPALI

16:55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

İnternetle ilgili şikayetler arttı

İnternetle ilgili şikayetler arttı

ABONE OL
15 Mart 2024 19:15
Urfa Haberleri İnternetle ilgili şikayetler arttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnternet bağlantısı günümüzde en büyük erişim aracı ve giderek artan bir ihtiyacı karşılıyor. Ancak internet konusundaki şikayetler de artıyor.

Sorunlara çözüm arayanların bunları dile getirdiği bir platform olan Şikayetvar’ın açıkladığı verilere göre internetle bağlantılı şikayetler

bir önceki yıla göre yüzde 615 arttı. Şikayetlerin zirve yaptığı Ocak ayında en çok yakınma konusu internet hızı, cayma bedelinin yüksekliği, bağlantı kopuşları ve taahhüt bitiminde yüzde 300’ü geçen zamlar oldu.

Konuyla ilgili platforma ulaşan şikayetlerden bazıları şöyle:

Cayma bedeli için 1.900 TL istiyorlar: “İnternet servis sağlayıcım, 2 aylık kullanım sonucunda çekim gücünden memnun kalmadığım için iptal ettirmek istediğimde, 1.900 TL cayma bedelinin yansıtacağını söyledi. İnsanlar adeta mecbur bırakılıyor. İnternet hizmeti alırken iyi araştırma yapılmasının önemli olduğunu düşünüyorum.”

-Üç katından fazla zam yapıldı: “150 TL olan ev internetimin taahhüdü 2 gün sonra bitiyor. Fakat yeni fiyatı üstelik taahhütlü olmasına rağmen 3 katından fazla… Bu nasıl bir zam?”

-160 TL olan faturam 480 TL’ye çıktı: “İki yıldır taahhütlü internet kullanıyorum. Şu anki faturam 160 lira ve aynı tarifeyi bana 480 lira olarak teklif ediyorlar. Bu çok yüksek artışların haksızlık olduğunu düşünüyorum.”

-Videoları 144p’de bile izleyemiyoruz: “Yaklaşık bir ay önce ev internetimizi değiştirdik. Önceki internetimizin hızı 16 Mbit’miş ve çok yavaş bir internetmiş. 36 Mbit hızında bir taahhüde anlaştık. Hızlanması gereken internet, takıldığı günden beri muazzam bir yavaşlıkta. O kadar ki, Instagram ya da YouTube gibi sitelere girmek mümkün olmuyor. Videoları 144p’de bile izleyemiyoruz. Bin pişman olduk.”

-İnternet kaplumbağa hızında: “Ne sosyal medyaya girebiliyoruz ne de başka bir işlem yapabiliyoruz. Sabahları zaten evde olmuyoruz, akşamları ise ne yapıyorlarsa internet ağır ve yavaş çalışıyor. Akşam iki saat keyif yapmak istiyoruz, ama internet kaplumbağa hızında. Abartısız her gün bu sorunla karşılaşıyoruz.”

-Hem yavaş hem de sürekli kopan internet: “İstanbul’un merkezi bir konumda bulunan adresimde sadece bir firma tarafından 50 Mb VDSL internet hızı sağlanıyor ve gün içinde defalarca bağlantı kopmaları yaşıyorum. Müşteri hizmetlerini ne kadar çok arasam da bir sonuç alamıyorum.”

-Dünyanın en pahalı internetini kullanıp en kötü altyapısına sahibiz:

“İnternet kesintisi her gün aynı saatte mi olur? Ayıp! Öğrencimiz var ve bu sürekli tekrarlanıyor. Dünyanın en pahalı internetini kullanıp en kötü altyapıya sahip ülkeyiz. Bu ne kadar daha devam edecek?”

-2024’te internet hizmeti alamıyoruz: “2 yıldır internet altyapısını kuramadılar. En son fiber kutusu geldi, 2 haftadır da onu bekliyoruz. Sinyal gelecek diyorlar. Çok yavaş, umursamaz çalışıyorlar. 2024 yılında internet hizmeti alamıyoruz 19 daire olarak. İvedilikle çözülmesini istiyoruz.”

Kaynak: Ajans Bizim

En az 10 karakter gerekli