DOLAR 31,0805 0.28%
EURO 33,7037 0.12%
ALTIN 2.022,910,31
BITCOIN 15986290,13%
Şanlıurfa
12°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İş Dünyası İçin Yerel Kalkınma

İş Dünyası İçin Yerel Kalkınma

ABONE OL
16 Haziran 2023 11:37
Urfa Haberleri İş Dünyası İçin Yerel Kalkınma
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TÜRKONFED, ‘Hayalimizdeki Türkiye’ manifestosunu Anadolu’nun dört bir yanında kamu, yerel yönetimler, akademi, sivil toplum ve iş dünyası ile paylaştığı ‘100. Yıl Buluşmalarının beşincisini Cizre ve Şırnak’ta gerçekleştirdi.

Türkiye’nin gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş en büyük bağımsız iş dünyası örgütü Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), ‘Yeni Dönem Yeni Ufuklar’ vizyon belgesini ve bu belgede yer alan ‘Hayalimizdeki Türkiye’ manifestosunu, 81 ili kapsayan 26 bölgesel federasyonunun sorumluluk alanındaki illerde anlatmak üzere gerçekleştirdiği ‘100. Yıl Buluşmaları’ kapsamında Cizre ve Şırnak’ta bir dizi temasta bulundu.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Nergiz Kadooğlu Çifçi ve Av. Mehmet Gün, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdulnasır Duyan, Selahattin Balkan, Alp Avni Yelkenbiçer ve Celal Öğücü, DİCLESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Bilim, DOGUSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Erbay, BASİFED, EGİAD, Şırnak İş Adamları Derneği, Şırnak Sanayi ve Girişimciler Derneği, GESİAD, MESİAD ve ÇİSAD’ın temsilcilerinden oluşan TÜRKONFED Heyeti, 100. Yıl Buluşmaları kapsamında Şırnak, Cizre ve Habur Sınır Kapısı’nda bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Şırnak Vali Yardımcısı Ali Erdoğan, Şırnak Belediye Başkan Vekili İhsan Gören, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Geliş, Şırnak Üniversitesi Rektörü Abdurrahim Alkış, Cizre Kaymakam Nazlı Demir, Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Yıldırım ve Habur Gümrük Bölge Müdürü Ayhan Coşkuner ile bir araya gelen Heyet, TÜRKONFED’in ‘Hayalimizdeki Türkiye’ vizyonunu paylaşırken, karşılıklı iş birliği süreçleri değerlendirilirken, karşılıklı bilgi alışverişi de yapıldı.

Türkiye’nin yeni hikayesinin tüm kültürleri kapsayacak şekilde yazılması gerektiğini söyleyen TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nergiz Kadooğlu Çifçi, “Ailemin doğduğu, gönlümün kaldığı Cizre’ye Türkiye’nin en büyük STK’sı TÜRKONFED ‘in Genel Başkan Yardımcısı olarak gelmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Buradan ayrılmış olsak da hiçbir zaman burayı unutmadık. Ailece bu bölgenin sosyal ve ekonomik hayatına katkı yapacak yatırımlara devam ettik. Başta rahmetli dedemin ismini taşıyan Hacı Fettah Kadooğlu okulu olmak üzere, gençlerimizin temel eğitimlerini almaları için bize düşen ödevleri de yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez ve Başkan Yardımcısı Nergiz Kadooğlu Çifçi beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Dicle Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DİCLESİFED) ile Şırnak İşadamları Derneği’nin katkıları ile kamu, yerel yönetimler, akademi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş insanlarıyla bir araya geldi.

DİCLESİFED ev sahipliğinde düzenlenen İş Dünyası İçin Yerel Kalkınma Projesi etkinliğine de katılan Nergiz Kadooğlu Çifçi, TÜRKONFED’in tanınırlığının artması ve üye bağlılığının güçlendirilmesi için çabalıyoruz. 26’ya ulaşan bölgesel federasyonlarda dernek sayısının artırılması öncelikli hedefimiz oldu. 1 yil önce 294 olan dernek sayımız 331’e yükseldi. An itibariyle 81 kentimizin 60’inda üye dernek ve iş insanımız mevcut.” dedi.

Kadooğlu, TÜRKONFED 100. Yıl Buluşmaları Şırnak-Cizre ziyaretlerinin anısı olarak şehrin sembolü olan Cizre Ejderi sembollü hediyeyi TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez’e takdim etti.

“Hayalimizdeki Türkiye’ye Ulaşmayı Hedefliyoruz”

Anadolu’yu kalınmanın itici gücü olarak konumlandırdığımız etkinliklerimiz ile sorumluluklarımızı yerine getirmeye hep birlikte devam edeceklerini söyleyen Kadooğlu, “Hayalimizdeki Türkiye’ye ulaşmayı hedefliyoruz. Bugün olduğu gibi kamu-yerel yönetimler-iş dünyası-sivil toplum kuruluşları-üniversitelerimiz yani kent aktörleri ile danışma, uzlaşma ve iş birliği mekanizmalarını geliştirmeye çalışıyoruz. Aradan geçen 10 yıldan sonra memleketimizde sizler gibi değerli iş insanlarını Cizre’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. 10 yıl önce TÜRKONFED öncülüğünde TÜSİAD ile birlikte ülkemizin çok önemli iş insanlarının ortak gelecek hayalleri için çıktıkları yolculuk yine buradaydı. Ülkemize, bölgemize, ekonomimize, işletmelerimize değer katan projelerin heyecanına hepiniz şehitlik etmiştiniz. Bugün sizleri yine büyük bir heyecan ve coşku ile Cizre’de karşılıyoruz. Anadolu’yu kalınmanın itici gücü olarak konumlandırdığımız etkinliklerimiz ile sorumluluklarımızı yerine getirmeye hep birlikte devam edeceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli