DOLAR 32,5152 0.03%
EURO 34,5955 -0.29%
ALTIN 2.438,73-2,42
BITCOIN 21526761,96%
Şanlıurfa
21°

AÇIK

19:56

AKŞAM'A KALAN SÜRE

“İsot Üreticileri”

ABONE OL
13 Ağustos 2018 12:33
Urfa Haberleri “İsot Üreticileri”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞUTSO Başkanı Halil Peltek, İsot üreticileri ile bir araya gelerek ile çözüm önerileri konusunda istişarede bulundu.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Halil Peltek, Şanlıurfa İsot Üreticileri Kooperatifi (ŞİKOP) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Polat’ı ziyaret ederek, üreticilerin sorunları, talepleri ve beklentileri hakkında bilgi aldı.

ŞİKOP’u ziyaret eden ŞUTSO Başkanı Peltek, Başkan Bekir Polat ile üreticilerin sorunları ve çözüm önerileri konusunda istişarede bulundu.

Başkan Peltek Yaklaşık 80 üyesi bulunan ve Şanlıurfa İsotunun yaklaşık %80’ini üreten ŞİKOP hakkında Kooperatif Başkanı Bekir Polat’tan bilgi aldı.

Üreticinin sorunlarının çözümü için destek vereceklerini dile getiren Peltek,”İsot Şanlıurfa’nın en önemli marka değerlerinden birisidir. Şanlıurfa ile özdeşleşen İsot, ilimizde önemli miktarda üretilmekte ve başka şehirlere de pazarlanmaktadır. Dolayısıyla ilimizin önemli gelir kaynaklarından olan isotun tarladaki üretiminden paketleme aşamasına hatta satışına kadar ŞUTSO olarak elimizden gelen desteği vermek görevimizdir” dedi.

ŞİKOP Başkanı Polat ise “Şanlıurfa denince akla gelen ve üretim aşamasında binlerce insanın ekmek yediği Şanlıurfa İsotu’nun, daha sağlıklı ortamlarda üretilmesi için yıllardır mücadele veriyoruz. Özellikle güneşte kurutma alanlarının tahsisi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Yıllardır dile getirdiğimiz sorunların çözümü, üretim ve ihracatımızın artması, daha çok insanın bu alanda istihdam edilmesi kooperatifimizin en büyük misyonunu oluşturmaktadır.” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli