DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 2103307-0,35%
Şanlıurfa
19°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İşsiz Suriyeliler için ‘Rızık İstihdam”

ABONE OL
17 Ağustos 2018 15:49
Urfa Haberleri İşsiz Suriyeliler için ‘Rızık İstihdam”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşsiz Suriyeliler için ‘Rızık İstihdam Büroları açıldı

Merkezi Şanlıurfa olan Gaziantep ve İstanbul’da işsiz Suriyeliler için ‘Rızık İstihdam Büroları açıldı

Türkiye’de yaşayan işsiz Suriyelilerin bu sorununu çözmek iddiasıyla İŞKUR gibi faaliyet gösterecek “Rızık İstihdam Ofisi” açıldı.

Hizmete sunulan ofisler ’de, iş arayan Suriyeliler hafta içi 5 gün başvuru yapabilecek.

Ofisin amacının, Suriyelilerin kalkınma ve gelişimine öncülük yapmak, mesleki yeterliliklerini geliştirmek iş bulmak.

Burada ’ki amaç bireylerin tüketici değil üretici olması gerektiğine inan Rızık İstihdam Büroları ekibi, meslek edindirme istihdam alanındaki programlarına tüm hızı ile devam etmektedir. İstihdam bürosunda yeni ufuklar açmaktadır.

Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen yüz binlerce Suriyeli mülteci yaşamlarını devam ettirebilmek için başta inşaat olmak üzere lokantalarda, işyerlerinde çalışmaya başlayanlar oldu.

Türkiye’de bulunan Suriye İş gücü aktif sorunlarınıalabilen ve geleceğin Suriyesini imar edebilecek kapasitede onarımına yönelik faaliyet gösteren kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşuyuz.

Rızık İstihdam Büroları Suriyeli vatandaşların çeşitli yardımlarda bulundu. Rızık İstihdam Büroları Türk ve Suriyelilerin arasında bir köprü vazifesini yapmak amacıyla kurulmuştur. Rızık İstihdam Büroları kirasını ödeyemeyen savaş mağduru Suriyeli vatandaşın umudu haline gelerek desteklerde bulundu.
Rızık İstihdam Büroları sabah kapısını açar açamaz savaş mağdurlarını ve Türk iş adamlarınıağırlamaya ve savaş mağdurları olan Suriyeli ailelere dertlerine çare olmaya çalışıyor.

En az 10 karakter gerekli