DOLAR 32,4171 0.01%
EURO 34,5311 -0.02%
ALTIN 2.483,100,03
BITCOIN 2039029-0,92%
Şanlıurfa
22°

AÇIK

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

KAÇAK ELEKTRİK

ABONE OL
25 Ocak 2018 15:43
Urfa Haberleri KAÇAK ELEKTRİK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DİCLE KAÇAĞI AZALTIYOR, SALDIRILAR ARTIYOR

Dicle Elektrik Dağıtım tarafından sorumluluk bölgesindeki il ve ilçelerde gerçekleştirilen enerji nakil hatlarının yeraltına alınması yatırımıyla paralel uygulanan Alçak Gerilim Sayaç Otomasyon Panolarına (ASOP) yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi.

Cizre’de yaşanan saldırılardan sonra bu kez de Şırnak’ın Silopi ilçesinde, içerisinde abonelere ait sayaçların da bulunduğu panolar kundaklandı, 1 pano kullanılamaz hale geldi.

Dicle Elektrik tarafından hayata geçirilen bu yatırımlarla kayıt dışı elektrik kullanamayacağını anlayan kişi veya kişiler yatırımları hedef almaya başladı.

Geçtiğimiz Aralık ayında Şırnak’ın Cizre ilçesinde Dicle Elektrik tarafından kurulan 46 Alçak Gerilim Sayaç Otomasyon Panosu kırıldı.

Sistematik biçimde gerçekleşen bu saldırıların önlenebilmesi, faillerin bulunması için Dicle Elektrik, Şırnak Valiliği başta olmak üzere İçişleri Bakanlığı’nın tüm yerel birimlerine de başvuruda bulundu.

Daha Cizre’deki saldırıların failleri aranırken, bu kez Şırnak’ın Silopi ilçesindeki kurulan çok sayıda Alçak Gerilim Sayaç Otomasyon Pano kimliği belirsiz kişilerce yakılmak istendi.

Panoların bir kısmı zarar görürken, bir tanesi kullanılamaz hale geldi. Söz konusu saldırı nedeniyle elektrik ölçüm sayaçları bu panoda yer alan 55 ev enerjisiz kalarak mağdur oldu.

Karanlıkta kalan vatandaşlardan isminin açıklanmasını istemeyen A.S., ‘’Elektriklerimiz artık kesilmeyecek diye sevinirken, elektriksiz kaldık. Ne diye panolara saldırıyorlar anlayamıyorum dedi

Bu arada, panoları yakmak isteyenlerin yakalanabilmesi için Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

 

 

En az 10 karakter gerekli