DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN %
Şanlıurfa

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KALDIRIM İŞGALİ DENETİMİ

KALDIRIM İŞGALİ DENETİMİ

ABONE OL
1 Şubat 2022 12:49
Urfa Haberleri KALDIRIM İŞGALİ DENETİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haliliye’de Zabıta ekipleri, kaldırım işgallerinin önüne geçmek için denetimlerine devam ediyor.

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yayaların kullanım alanı olan kaldırımların işgal edilmemesi için denetimlerini sürdürüyor. İlçenin farklı noktalarında denetimlerine devam eden ekipler, işyerleri tarafından yapılan işgalleri önlüyor.

Zabıta ekipleri, kaldırımlarda ürünlerini sergileyerek, yayaların kullanım alanını daraltan işletme sahiplerine uyarılarda bulunuyor. Kaldırımların yayaların ortak kullanım alanı olduğunu belirten ekipler, vatandaşların alışverişlerini daha iyi şartlarda yapabilmeleri için işletme sahiplerini kurallara uyulması hususunda uyarıyor.

Son denetimlerini Açıksu Caddesi ve ara sokaklarda yürüten ekipler, esnaf tarafından işgal edilen kaldırımdaki ürünlerin alınması için müdahalede bulundu.

Vatandaşların geçişini engelleyen hiçbir malzemenin kaldırımda bulunmasına izin verilmeyeceğini belirten ekipler, söz konusu işgallerin Belediye mevzuatına aykırı olduğunu kaydederek, kurallara uymayan işyerleri hakkında gerekli işlemlerin başlatılacağını ifade etti.

Öte yandan, Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise işgallerin ve görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi için denetimlerin devam edeceği ve vatandaşların taleplerini 4442263 numaralı Haliliye Belediyesi İletişim Merkezine aktarabilecekleri kaydedildi.

En az 10 karakter gerekli