DOLAR 32,4793 0.05%
EURO 34,7021 0.39%
ALTIN 2.480,50-0,22
BITCOIN 1998145-2,39%
Şanlıurfa
24°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KAN DAVASINDAN BARIŞA

ABONE OL
25 Şubat 2018 20:27
Urfa Haberleri KAN DAVASINDAN BARIŞA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Siverek’te 45 Yıllık Kan Davası Milletvekili Gülpınar’ın Girişimiyle Son Buldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaklaşık yarım asırdır kan davalı olan iki akraba aile, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın girişimleriyle son buldu.

45 sene öncesine dayanan bir husumet sonucu Kejan aşiretine mensup Aslanalp ve Çelik aileleri arasında başlayan kan davasını bitirmek üzere ilçeye gelen Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, iki ailenin önde gelenlerini bir araya getirerek yarım asra yakın süren kan davasını sona erdirdi.

Kan davasını sona erdiren aileler, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ın katılımıyla, ilçe merkezindeki bir düğün salonunda bir araya geldi.

Husumetli ailelere mensup kişiler tekbirler eşliğinde el sıkışarak barıştı ve hep beraber barış yemeği yedi.

Hayırlı bir işe hep birlikte vesile olduklarını belirten Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, “Her iki aile arasında tabii çok uzun yıllar öncesinde yaşanmış bir olaydı bu, Allah bu tür acıları, bu tür olayları bir daha yaşatmasın. Özelikle böyle akraba aileler arasında olan bu olaylar çok daha zor oluyor. Ama şimdi bazı sebeplerden dolayı yarım kalmış bir işi, şimdi hep birlikte tamamına erdireceğiz. Allah bu barışta emeği geçen herkesin hayrını kabul etsin. Özelikle Kejan aşiretinin önde gelen isimlerinden ve muhtarımız Mahmut Atilla beye de teşekkür ediyorum, gerçekten onun da emekleri bu barışta çoktur. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Barış yemeğinde AK Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik, yönetimi ile her iki aileye mensup çok sayıda kişi hazır bulundu.

En az 10 karakter gerekli