DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 19489480,00%
Şanlıurfa

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kanser Ve Sağlıklı Beslenme

ABONE OL
15 Kasım 2018 14:06
Urfa Haberleri Kanser Ve Sağlıklı Beslenme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi tarafından kırsal mahallelerde bulunan kadınlara verilen kanserden korunma yolları, sağlıklı beslenme ve hijyen konularındaki eğitimler devam ediyor.

Karaköprü Belediyesi toplumun her kesimini bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor. Merkeze olduğu kadar kırsal mahallelere de önem veren Karaköprü Belediyesi, kırsalda yaşayan kadınları da unutmayarak sağlıklı yaşam ve hijyen eğitimi veriyor.

Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinin verdiği eğitimlerde kırsaldaki kadınlara meme kanseri, sağlıklı yaşam ve obezite konularında önemli bilgiler aktarılıyor.

Büyük Alanlı Kırsal Mahallesindeki kadınlara verilen sağlık eğitimine Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin eşi Güler Baydilli de katıldı. Kırsal mahalledeki kadınlarla bir süre sohbet eden Güler Baydilli, kadınların sorun ve taleplerini dinledi.

Programın ardından konuşan Güler Baydilli Hanımefendi kırsalda yaşayan kadınlara önem verdiklerini ve kadın sağlığı bilgilendirme toplantılarını her hafta bir kırsal mahallede gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Eğitim programının ardından Hanımefendi Güler Baydilli Büyük Alanlı kırsal mahallesindeki kadınlarla hatıra fotoğrafı çektirirken, kadınlara çeşitli bakım malzemelerini olduğu çanta hediye etti.

En az 10 karakter gerekli