DOLAR 30,9374 0.04%
EURO 33,4601 -0.05%
ALTIN 2.011,660,01
BITCOIN 16124540,43%
Şanlıurfa
12°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Karaköprü İle Kızılay Arasında Protokol

ABONE OL
28 Aralık 2018 12:50
Urfa Haberleri Karaköprü İle Kızılay Arasında Protokol
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karaköprü Belediyesi, Karaköprü Kaymakamlığı ve Türk Kızılay’ının birlikte hayata geçireceği Karaköprü Kızılay TeknoBil Merkezi ve Sosyal Çarşı projelerinin protokolü imzalandı.

Karaköprü Belediyesi hem ilçenin kalkınmasına yardımcı olacak hem de sosyal alanda faaliyet gösterecek projelere imza atmaya devam ediyor. Karaköprü Belediyesi, Karaköprü Kaymakamlığı ile Türk Kızılayı arasında ilçede hayata geçirilecek olan iki önemli projenin protokolü imzalandı.

Karaköprü Belediyesi, Türk Kızılay’ı ve Karaköprü Kaymakamlığı öncülüğünde hayata geçirilecek olan Karaköprü Kızılay TeknoBil Merkezi ve Sosyal Çarşı projeleri için yapılan protokol Türk Kızılay Genel Merkezinde imzalandı. Karaköprü Belediyesi adına protokolü Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli imzaladı.

Hayata geçirilecek olan Karaköprü Kızılay TeknoBil merkezinde, Hedef kitlesinin anaokulundan üniversite sonuna kadar tüm öğrencilerin olduğu TeknoBil merkezi yaş gruplarına göre “Stem & Maker” eğitimleri dışında özel programlar dahilinde sertifikalı 3D baskı uzmanlığı, Drone uçuş eğitmenliği vb. kurslar da yürütebilecek.

Karaköprü’de çalışmaları süren ve kısa bir süre sonra faaliyete geçecek olan Sosyal Çarşı projesi,  Karaköprü Belediyesi, Türk Kızılay, Karaköprü Kaymakamlığı ve Karaköprü Yaşam Sokağı Derneği ortaklığında hayata geçirildi. Karaköprü Belediyesi ve Karaköprü Kaymakamlığı tarafından özellikle engelli ve dezavantajlı vatandaşların işletmesi ve kullanması amacıyla açılan çarşı Ahi kültürüne vurgu yapıyor.

En az 10 karakter gerekli