DOLAR 30,8892 -0.4%
EURO 33,7480 -0.39%
ALTIN 1.984,90-1,57
BITCOIN 15928600,20%
Şanlıurfa
12°

PARÇALI AZ BULUTLU

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘Kardeş Oda’

ABONE OL
18 Haziran 2019 18:11
Urfa Haberleri ‘Kardeş Oda’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) arasında kurumsal kapasite ve ticaretin gelişmesinde birlikte hareket etmek adına ‘Kardeş Oda’ protokolü imzalandı.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı Hamit İzol başkanlığındaki heyet, Şanlıurfa ile Siverek Ticaret ve Sanayi Odalarıyla işbirliğini geliştirmek adına Şanlıurfa’yı ziyaret etti. iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, projeler hazırlamak, sanayi ve ticaretin gelişmesinin yanında sosyokültürel faaliyetlerde de birlikte hareket etmek amacıyla ‘Kardeş Oda’ protokolü imzalandı.

MTSO Başkanı Kızıltan, ŞUTSO ile işbirliğini geliştirmeyi hedeflediklerini, bu hedefi yerine getirmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi. Şanlıurfa’da kendini evinde gibi hissettiğini vurgulayan Kızıltan, MTSO ile ŞUTSO arasında imzalanan ‘Kardeş Oda’ protokolüne onurla gururla imzalarını attıklarını belirterek, “Ancak bizim kardeşliğimiz imzayla değil, gönüldendir” dedi.

MTSO Meclis Başkanı İzol ise “Bizim siyasi bir kişiliğimiz olmadığı için birlik, beraberlik ve kardeşliği hepsinden daha çok önemsiyoruz. Yüreklerimiz bir. Çok teşekkür ediyorum misafirperverliğinize, sevgi ve ilginize. İnşallah bu başlattığımız beraberlik, ticaret yaşadığı sürece devam eder” şeklinde konuştu.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Peltek ise ziyaret için teşekkür ederek, imzalanan ‘Kardeş Oda’ protokolünün iki oda için de hayırlı olması temennisinde bulundu. “Ülkemizin ve bölgelerimizin kalkınması adına gerçekleştirilecek her türlü çalışmada, biz Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olarak işbirliğine hazırız” diyen Peltek, iki il arasında artacak ticari işbirliğinin ülke kalkınmasına da katkı sağlayacağını vurguladı.

Konuşmalar sonrasında Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Yetkilisi Cüneyt Ateş, Şanlıurfa’nın yatırım imkanları ve destekleri konusunda bir sunum gerçekleştirdi

En az 10 karakter gerekli