DOLAR 32,4958 -0.03%
EURO 34,7300 -0.03%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 2099791-0,15%
Şanlıurfa
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘Kasko tek taraflı kazalarda da sigortalıyı korur’

‘Kasko tek taraflı kazalarda da sigortalıyı korur’

ABONE OL
13 Mart 2024 04:22
Urfa Haberleri ‘Kasko tek taraflı kazalarda da sigortalıyı korur’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kasko, tek taraflı kazalarda da sigortalıyı koruduğu için risklere karşı geniş bir güvence sağlıyor

Yükselen otomobil ve yedek parça fiyatları, kaza anında ortaya çıkan masrafları da artırıyor. Ancak trafik kazaları, sadece iki aracın sürüş halinde birbirine çarpması şeklinde değil, park halinde dururken çarpılması ya da tek taraflı, sabit bir cisme çarpılması gibi karşıda belli bir muhatap sürücü olmadan da meydana gelebiliyor. Bu durumda da araç sahiplerinin beklenmedik masrafların önüne geçmeleri için kasko yaptırmaları büyük önem taşıyor.

Anlaşmalı olduğu sigorta şirketleri aracılığıyla seçenekler sunan online platform yöneticisi Ataman Kalkan, kaskonun bilinmeyen kapsamlarına ve faydalarına dikkat çekiyor.

Maddi hasarlı kazalar ile ilgili konuşan Ataman Kalkan, şunları söylüyor:

“Bilindiği gibi trafik kazaları sadece iki taraflı, araçların çarpışması şeklinde olmayabilir. Sürüş halinde ya da park durumundayken de birçok hasar meydana gelebiliyor. Bu tarz durumlarda bazen karşı tarafın bir sürücüsü olmayacağını veya hasarı gerçekleştiren karşı tarafa ulaşılamayacağını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Dolayısıyla böyle bir sorunla karşılaşıldığında, karşı tarafın trafik sigortasından bir ödeme almak da mümkün olmuyor.

Kasko, tek taraflı kazalarda da sigortalıyı koruduğu için risklere karşı geniş bir güvence sağlıyor. Örneğin, aracın duran bir cisme çarpması sonucu hasar alması ya da park halinde duran araca başka bir aracın çarpıp kaçması gibi durumlarda hemen kasko devreye giriyor ve bu da araç sahibi için büyük bir kurtarıcı oluyor.” dedi.

Kaskoyu bozmadan mini onarım 

Ataman Kalkan, mini onarım kapsamına ilişkin şunları kaydetti:

“Maddi hasarların karşılanmasında oldukça önemli bir rol oynayan mini onarım teminatı, poliçe içinde yer alan ve küçük hasarları ücretsiz tamir edebilmeyi sağlayan bir ek hizmettir. Kapsamı, kasko poliçesine göre değişkenlik gösterebilir. Ancak mini onarımın kasko poliçesi geçerliliği süresince, ekstra bedel ödemeye gerek kalmadan araçtaki kaporta, iç döşeme, ön cam, boya, plastik tampon gibi ufak hasarların hem maddi limitler hem de mini onarım dahilinde olan belli limitler doğrultusunda tamir ettirilebilmesini sağlar.”

Kaynak: Ajans Bizim

En az 10 karakter gerekli