DOLAR 30,9854 -0.07%
EURO 33,6184 0.06%
ALTIN 2.012,70-0,25
BITCOIN 15939210,12%
Şanlıurfa
10°

PARÇALI BULUTLU

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

KILIÇDAROĞLU’NDA ENFLASYON TEPKİSİ

KILIÇDAROĞLU’NDA ENFLASYON TEPKİSİ

ABONE OL
11 Temmuz 2023 19:12
Urfa Haberleri KILIÇDAROĞLU’NDA ENFLASYON TEPKİSİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun gündeminde zamlar, sel faciası ve Türkiye-İsveç-NATO üçlü görüşmesi vardı.

CHP lideri, üçlü görüşmeden uzlaşı çıkmasını eleştirirken “AB’nin demokratik standartlarını yerine getirmezseniz sizi AB’ye almazlar. Kendi ülkene demokrasiyi getiriyor musun?” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

Vatandaşlarımın zor durumda olduğunu biliyorum. Neden sesiniz daha gür çıkmıyor diye sitem ettiklerini de biliyorum. Biz sesimizi çıkaracağız ama 25 milyonu artırmak şartıyla. Bugün şikayet eden, AK Parti’ye oy veren kardeşimi birininin ziyaret etmesi lazım. Diğer arkadaşımın da konuşması lazım. Vatan sadece benim vatanım değil hepimizin vatanı. Tarihin bize yüklediği bir sorumluluk var. Benim sıkıntım varsa, benden zor durumda olan vatandaşın da sıkıntısı var.

KARADENİZ’DEKİ SEL FACİASI

İklim değişikliğiyle birlikte bu afetler bizim peşimizi bırakmayacak. Belediyelerimiz derhal yardım ekiplerini gönderdiler. Biz Karadeniz’deki vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için kısmen de olsa çaba gösteriyoruz.

“MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Cezaevlerimiz tıka basa dolu. Gücü olanlar adamını bulup hemen çıkabiliyorlar. Katilleri bile serbest bırakabiliyorlar. Dolayısıyla Hatay Milletvekili Can Atalay, hala içerde. Merdan Yanardağ için mahkumiyet kararı olmamasına rağmen hala içerde. Bunlar demokrasi gelişmemiş ülkelerde karşılaştığımız olaylardı. Demokrasi getirmek için hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz.

Hiç kimse unutmasın basın hürdür, sansür edilemez. Bu temel ilke çerçevesinde sesimizi her ortamda yükselteceğiz.

ENFLASYON TEPKİSİ

Memleketi borç batağına soktular. Devlet de gırtlağına kadar borçlu.

Enflasyon… Türk Lirası’nın değerinin ne olduğunu hepimiz biliyoruz ve görüyoruz.

Tek başlarına iktidar oldular, devletin Hazinesi, maliyesi en azından toparlanmış mıydı, toparlanmıştı. Fabrikaları sattılar.

En az 10 karakter gerekli