DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2079578-3,85%
Şanlıurfa
20°

HAFİF YAĞMUR

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

KİRALAR YÜKSELTİMEMELİ

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, İlçe Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu ile birlikte ilçedeki emlakçılarla bir araya gelirken, Başkan Baydilli hasarlı evlerinden çıkmak zorunda olan vatandaşlar için kiraların yükseltilmemesini istedi

ABONE OL
22 Şubat 2023 13:54
Urfa Haberleri KİRALAR YÜKSELTİMEMELİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçe Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu ile birlikte ilçedeki emlakçılarla bir araya gelirken, Başkan Baydilli hasarlı evlerinden çıkmak zorunda olan vatandaşlar için kiraların yükseltilmemesini istedi

Asrın felaketi olarak adlandırılan iki büyük depremden Şanlıurfa da ciddi anlamda etkilenirken, birçok yapıda hasar oluştuğu için bazı vatandaşlar evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Vatandaşların barınma sorununu çözümüne katkı sağlamak için başlatılan “Evim Yuvam Olsun” projesi kapsamında Karaköprü İlçe Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ilçede faaliyet gösteren emlakçılarla toplantı gerçekleştirdi.

Karaköprü İlçe Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu ciddi bir felaket atlattıklarını ve bu felaketin getirdiği sıkıntıların çözümü için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini ifade etti. “Evim Yuvam Olsun” projesinin depremzede vatandaşların barınma problemlerinin çözümünde ciddi katkısı olacağını belirten Kaymakam Kılınçoğlu, bu konuda emlakçıların ve ev sahiplerin hassasiyet göstermesini isterken, bu durumdan faydalanıp fahiş zamlar yapan ev sahipleri ve emlakçılara cezai yaptırım uygulanacağı konusunda uyarıda bulundu.

Başkan Baydilli, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen ve ciddi kayıplar vermemize neden olan depremin yaralarını sarmak, acıları hafifletmek için el birliğiyle çalışmamız gerekiyor. Bu afetin ardından evsiz kalan vatandaşlarımıza yardımcı olmak, barınma ihtiyacını çözmek için bir proje yürütülüyor. İlçemizde faaliyet gösteren değerli emlakçı esnafımızdan ricamız zaten sıkıntıda olan vatandaşlarımızın sıkıntılarını hafifletip kiralarda artış yapmamalarıdır.

Bu deprem gösterdi ki her an hepimiz zor durumda kalabiliriz, evimizi kaybedebiliriz. Bu sıkıntılı günlerde birbirimize destek olup zor zamanları atlatalım. Biz de elimizden geldiğince afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için uğraş veriyoruz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli