DOLAR 32,4065 0.14%
EURO 34,5687 0.38%
ALTIN 2.444,240,25
BITCOIN 21483322,46%
Şanlıurfa
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KIRSAL’A BETON YOLLAR

ABONE OL
27 Şubat 2020 12:23
Urfa Haberleri KIRSAL’A BETON YOLLAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yıpranmış, eskiyen kırsal yolları uzun ömürlü daha dayanıklı beton yollarla donatarak vatandaşın hizmetine sunuyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, uzun ömürlü ve dayanıklı olan beton yollar inşa ederek Şanlıurfa’nın kırsal yollarını güçlendiriyor. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Haliliye, Eyyübiye, Viranşehir ve Siverek ilçelerinde beton yol yapım çalışmalarını hızlandırdı.

Çalışmalar kapsamında; Haliliye İlçesinde Güvenli, Boncuk, Parmak Kapı ve Dikme Grup yolu olarak bilinen ve devamında turizm yoluna bağlanan yaklaşık 20 kilometrelik yolun yapım çalışmaları titizlikte yürütülüyor.

Beton yol uygulaması bölgede tamamlandığında 20-25 kırsal mahalle bu hizmetten faydalanacak.

Ekipler ayrıca Viranşehir ilçesinde Kemerli-Yazgüneşi-Malta-Gürpınar-Yağızlar kırsal mahallelerinde mekanik serimine, Siverek İlçesinde Duydum-Bakaç-Kuşlugöl-Kayalı-Mezra 9+400 km lik yol ile Mezra-Kayalı-Güngürmez Mahalleleri arasında da beton yol yapımına başladı.

Eyyübiye İlçesinde ise Karaali-Omuroba-Akmeşat arasında 20+300km’lik yolda sanat yapı çalışmaları ise devam ediyor.

Beton döküm işlemi öncesi titizlikte alt yapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, beton dökümü sırasında kullandıkları hasırlı demirlerle zemini güçlendirerek beton yolu daha uzun ve dayanıklı hale getiriyor.

Asfalt gibi petro kimya ithal üründen elde edilmeyen, tamamen milli kaynaklardan elde edilen beton yollar, hem dayanıklı ve uzun ömürlü, hem de milli kaynakların kullanıldığı yollar olarak ön plana çıkıyor.

En az 10 karakter gerekli