DOLAR 32,5578 0.13%
EURO 35,0084 0.33%
ALTIN 2.436,240,05
BITCOIN 2125246-0,42%
Şanlıurfa
37°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kış trafik tedbirleri değerlendirildi – Bizim Haber Ajansı

Kış trafik tedbirleri değerlendirildi – Bizim Haber Ajansı

ABONE OL
17 Kasım 2023 11:00
Urfa Haberleri Kış trafik tedbirleri değerlendirildi – Bizim Haber Ajansı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trafik kazalarının oluşmasında önemli rol oynayan kış mevsimi koşullarına bağlı trafikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ‘Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri Toplantısı’ Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali yardımcıları, kaymakamlar
ve ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda kış mevsiminin gelmesiyle birlikte yağmur, kar
yağışı, sis, buzlanma, tipi gibi trafiği olumsuz etkileyebilecek kış
şartlarında vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, güvenli seyahat için alınması gereken tedbirler konuşuldu.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda; AFAD bünyesinde oluşturulan koordinasyon merkezinin işlevi, kurum ve kuruluşların görev bölümleri, olumsuz hava koşullarına karşı alınan tedbirler, çalışma gruplarının görev ve sorumlulukları anlatıldı.


Vali Şıldak, İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda, acil durumlar karşısında kurum ve kuruluşların görev alanı sınırlaması olmadığını, tüm kuruluşların AFAD koordinasyon merkezinden veya 112 görevlileri tarafından
önceliklendirilmiş acil durum bildirilmesi halinde, grupların kendilerine iletilen görevi en kısa sürede yerine getirmekle görevli olduklarını belirtti.

Kış aylarında trafikte seyreden vatandaşların da oluşabilecek olumsuzluklara karşı daha dikkatli
olmaları gerektiğini hatırlatan Vali Şıldak, “Trafik kurallarına uymak güvenli seyahatin olmazsa olmazı. Özellikle kış aylarında görülen olumsuz hava şartları sebebiyle seyahat etmek zorlaşabiliyor. Trafik kuralları ve trafik işaretleri bu noktada daha da önem kazanıyor. Ayrıca, uzun seyahatler öncesinde hava durumununa trafiğe çıkmalarını vatandaşlarımıza tavsiye ediyorum” dedi.


En az 10 karakter gerekli