DOLAR 27,5007 0.18%
EURO 28,8574 0.21%
ALTIN 1.613,590,04
BITCOIN 757835-2,36%
Şanlıurfa
17°

HAFİF YAĞMUR

16:17

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

KISIRLIK TEDAVİSİ HARRAN TIP’TA

ABONE OL
18 Şubat 2018 14:16
Urfa Haberleri KISIRLIK TEDAVİSİ HARRAN TIP’TA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kısırlık tedavisindeki son gelişmeler Harran Tıp’ta ele alındı

Sak,”Meslektaşlarımız sayesinde şehir dışına hasta gidişi azalması ve Tüp bebek merkezinin başarısı ile daha üst bir noktadayız”

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü, Üreme Tıbbı – Cerrahisi ve Türk Jinekolojik Obstetrik Derneği  Şanlıurfa Şubesi tarafından ‘İnfertilitede Güncel Yaklaşım Kursu’  ile kısırlık tedavisi ele alındı.

Kısırlık tedavisinde güncel bilgiler, Türkiye’deki akademisyenler ve doktorlar tarafından Şanlıurfa’da düzenlenen program ile tartışıldı ve paylaşıldı.

Her geçen gün toplumda sıklığı artan ve toplumsal bir sağlık problemi haline gelen kısırlık tedavisindeki güncel bilgiler uzmanlar tarafından paylaşıldı.

Özellikle yeni gelişmelerin tartışıldığı toplantıda mevcut sorunlar tartışıldı, erken yaşta menopoza giren kadınlarda tıbbın sunduğu yeni gelişmeler, kısırlık tedavisinde alternatif tedaviler ile ilgili konular ilgi gören konular oldu.

Kurs direktörü Harran Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Doç. Dr. M. Erdal Sak, uzman profesörlerin katıldığı toplantıyla hem sahadaki meslektaşların kendilerini geliştirmeleri hem de hasta tedavisindeki güncel verilerin hastalara uygulamanın önemine dikkat çekildi.

hekimlerin bilgilerini güncelleme fırsatını bulduklarını ifade eden  Sak,”Meslektaşlarımız sayesinde artık şehir dışına hasta gidişinin azalacak. Harran Üniversitesi hastanelerinin artık kendine yetebilecek düzeyde olmasıyla yine kamuda bölgede tek olan Harran Üniversitesi Tüp bebek merkezinin açıldıktan kısa süre sonra başarısının artması ve bu tür toplantılarla daha üst noktaya geleceğine inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli