DOLAR 31,4342 0.21%
EURO 34,1398 0.27%
ALTIN 2.108,040,35
BITCOIN 20359475,45%
Şanlıurfa
10°

AZ BULUTLU

16:28

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“Kızlar Sahada”

ABONE OL
31 Ocak 2020 11:41
Urfa Haberleri “Kızlar Sahada”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadınların her alanda güçlenmesi amacıyla 9 ilde hayata geçirilen “Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları”nın tanıtımı Şanlıurfa’da yapıldı.

Visa ve Kızlar Sahada iş birliğiyle Adana, Ankara, Erzincan, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Manisa, Ordu ve Şanlıurfa’da açılan ücretsiz futbol okullarından 9-14 yaş arası kızlar profesyonel antrenörler tarafından eğitilmeye başlandı. Eğitimlerdeki tüm araç ve ekipmanlar da okullar tarafından sağlanıyor.

Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları’nın tanıtımı Şanlıurfa’da Yenice Mahallesi’ndeki sentetik sahada gerçekleştirildi.

Haftada 2 gün eğitimlerine devam eden Şanılurfalı kız öğrencilerin antrenmanlarıyla başlayan etkinliğe Visa Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Berna Ülman, Visa Güneydoğu Avrupa Pazarlama Başkanı Birim Gönülşen, Kızlar Sahada Kurucu Ortakları Meliz Abacıoğlu ve Kiraz Öcal ile Team Visa kapsamında desteklenen Kadın A Milli Futbol Takımı Kaptanı Didem Karagenç katıldı.

Karagenç, Visa Kızlar Sahada Futbol Okulu’na devam eden kız çocuklarıyla antrenman yaptı.

Visa Güneydoğu Bölge Genel Müdürü Berna Ülman, gazetecilere yaptığı açıklamada, kadın futbolunu önemsediklerini belirterek, bu anlamda alt yapının da çok önemli olduğuna inandıklarını söyledi.

Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları’nın 9 ilde 200’den fazla kız çocuğuna futbol oynama imkanı sağlayacağını belirten Visa Güneydoğu Avrupa Pazarlama Başkanı Birim Gönülşen, “Neden kadın futbolunu bu kadar önemsiyoruz, çünkü kadınlar futbol oynadığında bu yeşil sahaya ayak bastıklarında her şeyi yapabileceklerine olan inançları çok daha fazla artıyor, dünyadaki bütün araştırmalar bunu gösteriyor. Biz de kadınların her şeyi yapabileceğine inandığı bir dünya istiyoruz” dedi.

Kızlar Sahada Kurucu Ortağı Melis Abacıoğlu ise, kız çocuklarını ve kadınları sahaya çıkarmak için çalışmalar yaptıklarını anlatarak, bunu gerçekleştirebildikleri için çok heyecanlı olduklarını ve Toplumdaki cinsiyet yargılarını sahada kırmak istediklerini bu amaçla yola çıktıklarını anlattı.

En az 10 karakter gerekli