DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2173998-4,34%
Şanlıurfa
20°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Köprülü Kavşak  Mağdur Ediyor!

ABONE OL
28 Ağustos 2018 17:04
Urfa Haberleri Köprülü Kavşak  Mağdur Ediyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kamulaştırma ve yıkım işlemleri tamamlanan Karakoyun Viyadük ve Köprülü Kavşağı çalışmaları bölgede ikamet eden vatandaşları mağdur ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırma ve yıkım işlemleri tamamlanan Karakoyun Viyadük ve Köprülü Kavşağının temelinden itibaren bölgede yaşayan ikamet sahiplerini mağdur ettiğini belirten vatandaşlar, yapılan çalışmaların bir an önce tamamlanması gerektiğini vurguladı.

Urfa Değişim gazetesine mağduriyetini dile getiren Mahalle sakini Yakup Akbaş, cadde ve sokaklarda açılan çukurların tehlike saçtığını belirterek, şu ana kadar herhangi bir can kaybı veya yaralanmanın olmamasının tamamen şans olduğunu söyledi.

“15 Yıldan beri biz bu mahallede ikamet ediyoruz. Çok sayıda yol genişletme ve kaldırım çalışmaları dâhil birçok altı ve üst yapı çalışmaları gördük diyen Akbaş, Karakoyun Viyadük ve Köprülü Kavşağı ne yazık ki bizleri en çok mağdur eden kavşak oldu. Cadde ve sokaklarımız adeta fare yuvaları gibi delik ve çukurlarla doldu. İş yerlerimize giderken aklımız fikrimiz ve kulaklarımız telefonlarımızda her an için evden gelebilecek olası bir çocuk kazası ya çukura düştü ya da yola yuvarlandı gibi haberler gelecek diye korku içerisinde yaşıyoruz.”dedi

Mahalle sakini Akabaş,Aynı zamanda yine bu açılan çukurlar nedeniyle caddelere ambulanslar giremiyor. Benim annem rahatsız ambulans çağırdık, fakat ne acıdır ki ambulans evimin önüne kadar gelemediği için sedye ile annemi yüz metre ileride duran ambulansa kadar götürmek zorumda kaldıklarını ifade etti

Artık bir an önce bu Karakoyun Viyadük ve Köprülü Kavşağı çalışmalarının hiç değilse çevre düzenlemesi denilen alanlarının tamamlanarak mahallemizin mağduriyeti giderilsin diyen Yakup Akbaş,Aksi takdirde olası bir kötü durumun vicdani boyutu dâhil hiçbir şekilde altından kalmaları mümkün olmaz” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli