DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 16102361,42%
Şanlıurfa
10°

PARÇALI BULUTLU

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Köy Yolu Yapılacak

ABONE OL
24 Haziran 2019 16:45
Urfa Haberleri Köy Yolu Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında “Toplum Refahı Hizmetleri” kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili işbirliği protokolü imzalandı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün imzaladığı protokole göre; İçişleri Bakanlığı İller idaresi Genel Müdürlüğünce Şanlıurfa Valiliği YİKOB’a aktarılan 24 milyon TL tutarındaki ödenek, Toplum Refahı Hizmetleri kapsamında yapılacak proje ve hizmetlerde kullanılması için Büyükşehir Belediyesine aktarılacak. İlave işlerle yaklaşık 50 milyon TL olması beklenen proje ile 90 kilometre beton ve asfalt yol yapılacak.

Kırsalda yaşayan vatandaşların refah seviyesini artırmaya yönelik projeler için kaynak kullanımını esas alan protokolün hayırlı olmasını dileyen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Ortaklık anlayışı içerisinde YİKOB’da bulunan 24 milyon TL kaynağa ilave Büyükşehir belediyemiz de bir o kadar kaynak aktaracak. Eyyübiye ve Haliliye, Siverek ve Viranşehir’de kaliteli, uzun ömürlü beton ve asfalt yol işleri gerçekleştirilmiş olacak” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Toplum Refahı Hizmetleri kapsamında YİKOB’a aktarılan kaynağın, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolle köy yollarının yapımında kullanılması için bir protokol imzaladıklarını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Emeği geçenlere Şanlıurfalılar adına teşekkür etti.

Toplam bedeli 45 milyar 45 milyon 465 bin 494 TL olan proje için 24 milyon TL’lik ödenek YİKOB tarafından hakkediş bazında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne aktarılacak. Gerçekleştirilecek çalışmalar neticesinde ek finansmana ihtiyaç duyulması halinde gerekli kaynak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

İmzalanan protokole göre, tarafların uygun görmesi şartı ile ek protokol yapılabilecek. YİKOB’un tahsis edeceği ödenek miktarında herhangi bir değişiklik olmadan, protokol ekindeki keşifte planlanan beton yol yapımları BSK veya asfalt olarak değiştirilebilecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Kırsal Yollar Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan keşif planına göre:

Eyübiye ilçesinde; Dilimli, Çobanlar, Aşağı Tutumlu, Eski Güneşli, Direkli, Akmeşet, Umuroba ve Bakışlar köylerine ait 24 km.

Haliliye ilçesinde; Dy. Ay. Gelibolu, Küçük Güvenli, Güvenli, Boncuk, Parmakkapı, Dolaplı, Dikme, Dy. Ay. Köylerine ait 22 km.

Hilvan ilçesinde; Uluyazı, Kepirhisar, Hilvan bağlantısı 6 km. Siverek ilçesinde; Mezra, Kayalı, Duruca, Duydum köylerine ait 16 km.

Viranşehir ilçesinde; Ayaklı Y.Ay, Kemerli, Malta, Yazgüneşi köylerine ait 22 km olmak üzere toplam 90 km beton yol yapılacak.

En az 10 karakter gerekli