DOLAR 31,2246 0.06%
EURO 33,9575 0.24%
ALTIN 2.043,110,14
BITCOIN 19539129,68%
Şanlıurfa

AÇIK

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

KÜLTÜR ATLASI

ABONE OL
5 Nisan 2018 17:35
Urfa Haberleri KÜLTÜR ATLASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karaköprü’de Kültür Atlası Oluşturuluyor

Karaköprü Belediyesi tarafından ilçenin tarihini, gelenek ve göreneklerini anlatacak bir kültür atlası oluşturacak.

Belediyecilik çalışmalarının yanı sıra kültür ve eğitim çalışmalarına da önem veren Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin öncülüğünde ilçenin tarihini, kültürel yapısını ve gelenek göreneklerini aktaracak bir kültür atlası oluşturulacak.

Karaköprü Belediyesi Araştırma Geliştirme Komisyonu ve Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Ekinci tarafından araştırmaları yapılan ve oluşturulan kültür atlasında ilçenin geçmişinden, kültüründen ve yaşantısından bilgiler yer alacak. Kültür atlasının oluşumu ile ilgili Prof. Dr. Abdullah Ekinci, Karaköprü Belediye meclis toplantısında bir sunum yaparak bilgi verdi.

Oluşturulacak eserle ilgili konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Karaköprü Belediyesi olarak ilçeyi halka tanıtmak, kimliğini oluşturmak, sosyal yapısından iklimine, tarihine kadar her anlamda Karaköprü’müzü tanıtacak bir atlas oluşturma hazırlığı içerisindeyiz dedi

Prof. Dr. Abdullah Ekinci ise Karaköprü’nün tarihinin aktarılması konusunda kıyıda kaldığını, bunu gün yüzüne çıkarmak için önemli bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

En az 10 karakter gerekli