DOLAR 31,4277 0.2%
EURO 34,1572 0.33%
ALTIN 2.108,510,38
BITCOIN 20107113,85%
Şanlıurfa
10°

AZ BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

KURTULUŞ COŞKUSU

ABONE OL
11 Nisan 2018 16:49
Urfa Haberleri KURTULUŞ COŞKUSU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye girenler Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katılımı ile ödüllendirildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Urfa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Kurtuluş Müzesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin ev sahipliği yaptığı sergi ve ödül törenine Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Vali Abdullah Erin, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Nihat Çiftçi, “98 yıl önce bu topraklarda ecdadımız bu cennet vatanın düşmanın ayakları altında kalmaması uğruna çocuğuyla, kadınıyla, genci ve yaşlısıyla bir olup bize emanet bırakmışlardır. Ecdadımızın rahat uyuması gerekiyor. bu bilinçle tüm şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Daha sonra Urfa’nın Kurtuluşunda halkın bir bütün olarak hareket ettiğini belirterek konuşmasına başlayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise, “11 Nisan bir kurtuluş ruhudur, umudun, fedakarlığın, büyük düşünmenin, kararlılığın, teslim olmamanın, direnmenin ve birlik olmanın adıdır. Şehirlisi, köylüsü ile karanlığı aydınlığa, karamsarlığı umuda dönüştürmenin adıdır” diye konuştu.

Şanlıurfa’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ise, 11  Nisan Urfa’nın bahadırı. Bu bahar başka bahara benzemiyor. Bu bahar kurtuluş baharıdır. 98 yıl önce 12’lerin öncülüğünde, o yiğit insanlarımız topraklarımızı düşmanlardan kurtardı” şeklinde konuştu.

11 Nisan ruhunu iyi tanımasından kaynaklandığını belirten Vali Abdullah Erin de “Bugün okulların tatil edilmesinin nedeni; çocuklarımızın ve gençlerimizin 98 yıl önce ecdadımızın öncülüğünde ortaya konulan o cesaret o kahramanlığın hissedilmesi ve anlaşılmasına vesile olması içindir” dedi.

En az 10 karakter gerekli