DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19423601,48%
Şanlıurfa
36°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mansur Yavaş mazbatasını aldı

Mansur Yavaş mazbatasını aldı

ABONE OL
5 Nisan 2024 06:28
Urfa Haberleri Mansur Yavaş mazbatasını aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart’ta yeniden Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı seçilen Mansur Yavaş mazbatasını aldı.

Ailesi mensuplarıyla birlikte Ankara İl Seçim Kurulu’na giden Yavaş’a mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Volkan Keskinkaya verdi.

Daha sonra aile üyeleri ve diğer katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektiren Yavaş, beş yıllık hizmetinin ardından güvenini kendisini rekor oyla seçerek gösteren Başkentlilere ve parti teşkilatına teşekkür ederek, yeni dönemde de hesap verebilir, şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik anlayışı sergileyeceklerini söyledi.

Sosyal belediyeciliğe de devam edeceklerini belirten Yavaş, şöyle konuştu:

“Gerçek belediyeciliğin bizim yaptığımız belediyecilik olduğunu; asfalt ve betondan, plastikten üretilen şeylerin asla ne bir proje, ne bir belediyecilik olmadığını söylemiştim. İçinde insan olmayan, insana yaramayan hiçbir şeye de bir kuruş para vermeyeceğim, çünkü bu para halkın parasıdır. Biz onların adına, onların verdiği parayı bütçeyi idare ediyoruz. O zaman bunu son derece dikkatli harcamamız lazım diyordum. Hep bunları anlattım. Ve çok şükür Ankara yüksek bir oyla bu güvenini belirtti ve bizim Mansur Yavaş belediyeciliği adını verdiğimiz belediyeciliği tescilledi.”

Yavaş, bundan sonra da kendisine güvenenlerin başını eğdirecek hiçbir işin içinde olmadan Ankara halkına hizmet etmeye devam edeceklerini ifade ederek, “İnşallah hep beraber seçilen belediye başkanlarımızla birlikte Ankara’yı Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği şekliyle, dünya başkentleriyle yarışır bir Başkent yapmak ana hedefimiz olacak” dedi.

Yeni dönemde önceliğinin Tatlar Arıtma Tesisi olacağını belirten Yavaş, şöyle devam etti:

“Özellikle şunu söylemek istiyorum. Bize engel olan ve buna öncülük eden belediye başkanlarının hepsini kendi ilçelerinde şikâyet ettim. Şu anda hiçbirisi belediye meclisinde değil. Ankara halkı onları sandıkta cezalandırdı. Şimdi diyorum ki yeni seçilen rakip partiden 8 belediye başkanı var ve 1 bağımsız belediye başkanı var. İlk meclis konuşmamda yine aynı şekilde onlara 2019’da yaptığım konuşmayı yapacağım. ‘El ele verelim. Ankara halkı bizi Ankara’ya hizmet etmek için seçti. Dolayısıyla farklı partilerden seçilmemiz önemli değildir. Seçim bitmiştir. Gelin birlikte Ankara’nın tümüne hizmet edelim’ çağrımı tekrar edeceğim.”

Seçimden gereken derslerin çıkarıldığını umut ettiğini ifade eden Yavaş, “Daha önceki dönemde yapılanların ne kadar kötü olduğunu, Ankara halkı anlayıp onları sandıkta cezalandırmıştır. İsteğim; bu sefer elimizden tutacaklar ve birlikte çalışacaklar. Ben çağrımı tekrar edeceğim. Artık gerisini kendileri bilir” dedi.

Kaynak: Ajans Bizim

En az 10 karakter gerekli