DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN
BITCOIN 11433972,00%
Şanlıurfa
14°

AÇIK

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

MASKE VE SOSYAL MESAFE

ABONE OL
19 Haziran 2020 12:41
Urfa Haberleri MASKE VE SOSYAL MESAFE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Salgın Şanlıurfa’da aldı başını gidiyor, karantina uygulamaları giderek artıyor. Tedbirimizi alalım hayatımız hiçe saymayalım sağlığımızı koruyalım
Şanlıurfa genelinde artan vaka sayısının sorumluluğunu yetkililere, sağlık çalışanlarına yada kolluk kuvvetlerine yüklemek kendimizi kandırmak olur.
Covid 19 ile mücadele kapsamında devlet sokağa çıkma kısıtlaması uygulandığında nüfusun yüzde 80 rahatsız oldu kendi içinden mırıldandı. İşyeri sahipleri isyan etti. Kiraların ertelenmesini istedi.

Kimi vatandaş yasakları delmek için bin bir dereden su getirip dışarı çıkmanın yollarını aradı. İşyeri sahipleri sistem etti işyerini açmanın yolunu aradı.
Hükümet salgınla mücadele kapsamında aldığı kısıtlama kararlarını aralıklarla kaldırdı. Normalleşme yolunda adımlar attı. Hayatın kontrollü bir şekilde normale dönmesi için adımlar attı.

Vatandaşlar ise kontrolü elden kaçırdı. Özgürlüğü kısıtlanmışçasına ipleri kopardı. Ziyaretleri sıklaştırdı. Maske, sosyal mesafe salgına karşı kendi koruma adına aklına hiç bir şey gelmedi.

Vatandaşlar süreci canının istediği kullanmaya başladı ve olan oldu. Her gün Şanlıurfa’da onlarca bina karantinaya alındı. Binlerce vatandaşlar virüs nedeniyle karantina altında.
Virüs herhangi bir siyasi görüş yada parti değil yada sandıkta kazanılan bir hak değil. Virüs can alan bir salgın bunu idrak etmek çok zor olmasa gerek.
Şimdi Şanlıurfa genelinde yüzlerce bina, mahalle ve sokakta karantina uygulanıyor. Binlerce vatandaş virüs karantinasında peki koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sorunlusu kim olacak.

Kontrollü normalleşmeyi ciddiye almayanlar mı yetkililer mi?
Şanlıurfa valiliği tedbir olarak maske takma zorunluluğu getirdi. Caddelerde ve sokaklarda gezen vatandaşlar maske takma yerine çenesini altına indiriyor. Kolluk kuvvetlerini görünce takmaya başlıyor.

Maskeyi göstermelik mi yoksa sağlığımız için mi takmamız mı lazım
Lütfen maskemizi takalım sosyal mesafeyi koruyalım.

En az 10 karakter gerekli