DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 2226895-0,07%
Şanlıurfa
25°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Medyada Etik ve Etik Denetimi

Medyada Etik ve Etik Denetimi

ABONE OL
19 Nisan 2024 22:38
Urfa Haberleri Medyada Etik ve Etik Denetimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde Medyada Etik ve Etik Denetimi Atölyesi düzenlendi

Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi Gazeteci Doğan Satmış, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Sümerpark Yerleşkesi’nde, gazeteci ve öğrencilere meslek etiği konusunda eğitici seminer verdi.

Güney Avrupa’da Medya’da Güven Oluşturmak: Kamusal Bir Görev Olarak Gazeteciliğe Destek projesi çerçevesinde Basın Konseyi, UNESCO ve Avrupa Birliği desteğiyle Medya’da Etik ve Etik Denetimi atölyesi düzenlendi. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Sümer Park Yerleşkesi’nde bugün saat 16.00’da bölgede görev yapan gazetecilerle bir araya gelen Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi Doğan Satmış, meslek ettiği hakkında dünya ve Türkiye’den örnekler vererek, gazetecilerin konuyla ilgili görüşlerini dinledi.

Atölyeye GGC Başkanı Felat Bozarslan, GGC’nin kurucu üyelerinden ve Tigris Haber Gazetesi genel yayın yönetmeni Naci Sapan ile bölgede görev yapan çok sayıda gazeteci ile birlikte Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim gören genç gazeteci adayları da katıldı.

Atölyeye katılan deneyimli gazeteci Naci Sapan, deneyimlerini genç gazeteci ve öğrencilerle paylaştı. Mesleğin zorluklarına ve fırsatlarına değinen Sapan, bölgede ve ülke genelindeki medya ortamının dinamiklerini, gazetecilikte başarıya giden yolları ve etik sorumlulukları ele aldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan GGC Başkanı Felat Bozarslan, cemiyet olarak meslek etiğiyle ilgili deneyimli gazetecilerin verdiği bilgilerin her zaman faydalı olacağını belirterek, bu konuda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Atölyenin sonlarına doğru tecrübeli gazeteci Satmış, ulusal gazetelerde yayınlanan haber küpürleri üzerinden örnekler vererek, meslek ahlakı konusunda genç gazetecilerle bilgi alış-verişinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli