DOLAR 30,9283 0.05%
EURO 33,4777 0.06%
ALTIN 2.019,610,39
BITCOIN 16028390,04%
Şanlıurfa

HAFİF YAĞMUR

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

MEVSİMLİK İŞÇİLER

ABONE OL
19 Mart 2018 16:20
Urfa Haberleri MEVSİMLİK İŞÇİLER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mevsimlik Tarım İşçileri İçin Eğitim

Eyyübiye Halk Eğitim merkezi, mevsimlik tarım işçisi kadınlar için hazırlanan eğitim başladı.

Şanlıurfa’dan Giresun’a giden mevsimlik işçiler ile çocuklarının eğitimi ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi için proje geliştiren ve geçtiğimiz Kasım ayında Eyyübiye Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necati Taş ile görüşen fındık üreticisi Yavuz Gıda, Amsterdam’dan gelen UTZ bir temsilcisi ile eğitimlerine başladı.

Daha önce de Alaplı’da aileler çalışırken çocukların eğitim gördüğü bir okul projesini hayata geçiren Yavuz Gıda, Giresun’a gelen mevsimlik işçilerin sosyal ilişkiler, hijyen ve diğer alanlarda farkındalığını artırmak için de çalışmalar yürütüyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında Eyyübiye Halk Eğitimi Merkezi’ni ziyaret ederek, yetişkinlere ve özellikle kadınlara yönelik bilinçlendirme çalışmaları yapmak istediklerini anlatan firma yetkilileri projesini hazırladıkları çalışmalarının ilk dersi olan “Hijyen Eğitimi” ile eğitimlere başladı.

Eğitim Hakkında Bilgi veren Hande Büyüklimanlı, “Şanlıurfa’ya geliş amacımız mevsimlik tarım işçileri ve özellikle kadın işçiler. Onların çocuk işçiliği, işçi hakları ve kişisel hijyen konusunda farkındalıklarını yükseltmek olduğunu ifade etti

Eyyübiye Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necati Taş ise “Bugünkü proje kapsamında Giresun’dan gelen arkadaşlarımız, mevsimlik tarım işçisi olarak ilimizden Giresun’a giden mevsimlik tarım işçilerine hijyen eğitimi verecekler. Amacımız bir farkındalık oluşturmak dedi

En az 10 karakter gerekli