DOLAR 31,1311 0.08%
EURO 33,8338 0.08%
ALTIN 2.034,130,12
BITCOIN 17500139,35%
Şanlıurfa

AÇIK

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

MÜFTÜLÜK BAHÇESİ KEDİLERİN YUVASI OLDU

MÜFTÜLÜK BAHÇESİ KEDİLERİN YUVASI OLDU

ABONE OL
31 Temmuz 2023 16:54
Urfa Haberleri MÜFTÜLÜK BAHÇESİ KEDİLERİN YUVASI OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Hava sıcaklığının 42 derece bulduğu Şanlıurfa’da İl Müftülüğünde görevli personeller, Müftülük bahçesinde onlarca kedinin yemek ihtiyacını karşılıyor. Görevliler, Müftülük bahçesinde yaklaşık 30 kediyi kendi elleriyle besliyor.

 

Şanlıurfa’da yıllardır İl Müftülüğünün bahçesine sığınan kedilere Müftülük personeli ve din görevlileri gözü gibi bakıyor. Müftülük bahçesini mesken tutan kedilere yenileri eklendi.

Her gün düzenli olarak sabah ve akşam saatlerinde, yiyecek ve suları temin edilen kediler de kendilerine gösterilen sevgiyi karşılıksız bırakmıyor. Müftülük personelinin titizlikle baktığı kediler, bahçeden bir an olsun ayrılmıyor.

 

Kurum çevresinde bulunan esnafların da bakımına destek verdiği kediler, Müftülüğe gelen vatandaşların da ilgi odağı oluyor. Kuruma gelen vatandaşlar, gördükleri manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemiyor.

 

Kurumun bahçesinde konaklayan kedilere, bir yandan da yenileri ekleniyor. Dünya’ya gözlerini açan sevimli minik kedilere büyük bir özenle bakılıyor.

İl Müftülüğünde yaklaşık 14 yıldır güvenlik görevlisi olarak görev yapan Ferhat Özdemir, kedilerin bütün bakımlarıyla ilgileniyor. Onlara gözü gibi baktığını ifade eden Özdemir, ‘’Yaklaşık 14 yıldır buradayım, 14 yıldır kedilere bakıyoruz. Sokak hayvanların hepsine bakıyoruz. Yavru kedilerimiz kendilerine çok fazla bakamıyorlar. Anneleri onları belirli bir aydan sonra bırakıyor. Onlara da biz bakmak zorunda kalıyoruz. Kasap olsun ciğerci olsun sağ olsunlar bize yardımcı olurlar ve bize gönderirler. Biz de kedilere veririz. Yaklaşık 30 tane kedimiz var. Onlara da bakmakla yükümlüyüz diyelim. Kendimize artık farz ettik illa bakalım dedik. Arka tarafta daha küçük yavrularımız var onlara anneleri baktığı için çok fazla yanaşamıyoruz. Biz annelerini doyuruyoruz. Annelerini doyurunca onlar da doyuyor. Kasap olsun ciğerciler olsun bizim personellerimiz olsun her ay aralarında para toplarlar mama alırlar biz de kendilerine veririz burada iki tanesini içeride yavru yapmıştı sağ olsun bizim personellerimiz anlayışlı hiçbir şey yapmadılar. Görenler vallahi cennetlik derler. Tek ben değil diğer üç güvenlik arkadaşımız var onlarda verir. Bizi görenler fotoğraf çeker eline kamera alıp kedileri gören hocam bir fotoğraf çekebilir miyiz derler hal buki herkes evin önüne bir kap su koysa bundan daha iyi olur’’ şeklinde konuştu.

 

Kurum çevresinde Kasaplık yapan Ömer Faruk Canbeyli ise, hayvanların yaşam alanlarının her geçen gün daraldığını belirterek, herkesin sokak hayvanlarına sahip çıkması gerektiğini belirterek ‘’Adem’in çocukları biz hayvanların yaşam alanlarını işgal ettik. Dünyaya zarar veriyoruz. İnsanlar lütfen patili dostlarımıza sahip çıksın, hayvanlara sahip çıkalım, hayvan sevgisi olmayanda insan sevgisi de olmaz. Hayvan alemi şuan da insanların işgali altında. 43 yıldır bu caddedeyim kasap işletmeciliği yapıyorum. Son 15-20 yıldır müftülük burada, müftülük personeli sağ olsunlar onlar daha çok ilgileniyorlar. Onlar uğraşıyorlar benim kasap dükkanı olduğu için dükkanda kesmiş olduğum koçların hayvanların yumurtalarını veriyorum ve ciğerlerini veriyorum. Artan ciğerlerini elimizden geldiğince hayvanları doyurmak için çaba sarf ediyoruz. Lütfen patili dostlarımıza tüm Türkiye sahip çıksın’’ diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli