DOLAR 31,2293 0.08%
EURO 33,9632 0.3%
ALTIN 2.039,08-0,06
BITCOIN 19647066,09%
Şanlıurfa
14°

AÇIK

18:59

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Müjdeli Haber Ziraat’tan

ABONE OL
12 Aralık 2018 13:52
Urfa Haberleri Müjdeli Haber Ziraat’tan
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ziraat Bankası tarafından başlatılan Genç Çiftçi Akademisi Programı kapsamında akademik bilgilerin yanı sıra uygulamaya yönelik pratik bilgiler konularında uzman kişiler tarafından verilecek.

Şanlıurfa Harran üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Ziraat Bankası arasında, 19 Aralık’ta imzalanacak olan “Genç Çiftçi Akademisi “ protokolü ile Çiftçi olmak isteyen gençlere yönelik sertifika programı düzenlenecek.

Harran Üniversitesi ile Ziraat Bankası, gençlerin tarıma olan ilgisini arttırmak, başvuru koşullarını taşıyan gençlere beli​rli konularda tarımsal üretim ve yatırım yapmayı öğretmek, eğitimli ve bilinçli genç çiftçiler yetiştirmek amacıyla kamu ve özel sektör işbirliğine dayalı bir eğitim programları düzenleyecek.

Azami beş hafta sürecek teknik eğitimler, eğitimin düzenleneceği yerde bulunan ve Ziraat Bankası’nın belirleyeceği üniversitelerin teknik bölümleri tarafından verilecektir. Azami üç hafta sürecek stajlar ise Ziraat Bankası ve ilgili üniversite tarafından belirlenecek.

Her biri 20 kişilik sınıflar halinde düzenlenecek eğitimler haftanın altı günü devam edecek ve devam zorunluluğu bulunacaktır. Verilecek eğitim ücretsiz olacak kurs sonunda verilen sertifikayla, genç çiftçiler indirimli krediden faydalanma imkânı kazanacak.

Amacı Nedir?

Gençlere tarım alanında yeni istihdam ve iş alanları açmayı,

Gençlere tarımda bilerek yatırım ve üretim yapmayı öğretmeyi,

Halen tarımsal üretim yapan gençlerin teknik ve finansal bilgi düzeyini arttırmayı,

Eğitimli ve bilinçli genç çiftçiler yetiştirmeyi

Tarımın geleceğinde söz sahibi olacak gençleri bugünden kazanmayı amaçlamaktadır.

Düzenlenecek programlar teknik eğitim ve staj aşamalarından oluşmaktadır.

Hangi Konularda Eğitim Verilecek?

Eğitim konularının, ülkemizde özellikle kaliteli yatırıma, üretime ve ara elemana ihtiyaç duyulan alanlar olması hedeflenmektedir. Bu amaçla öncelikli olarak Büyükbaş Süt Hayvancılığı konusunda eğitimlere başlanacak daha sonra farklı konularda da eğitimler düzenlenecektir.

Eğitimin İçeriğinde Neler Var?

Eğitim boyunca akademik bilgilerin yanı sıra ağırlıklı olarak uygulamaya yönelik pratik bilgiler verilecek ve konularında uzman kişilerin katılımı ile eğitimler desteklenecektir.

 

En az 10 karakter gerekli