DOLAR 32,5974 0.25%
EURO 34,8042 0.39%
ALTIN 2.406,84-1,06
BITCOIN 21540670,26%
Şanlıurfa
22°

AÇIK

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Öğretmen ve Öğrencilere Akıllı Zekâ Oyunları Eğitimi

Öğretmen ve Öğrencilere Akıllı Zekâ Oyunları Eğitimi

ABONE OL
18 Mart 2024 23:32
Urfa Haberleri Öğretmen ve Öğrencilere Akıllı Zekâ Oyunları Eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hilvan Yerel Eylem Grubu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle öğretmenlere ve öğrencilere uzman akademisyenler tarafından akıl ve zekâ oyunları eğitimi verildi.

Son zamanların en popüler ve gündemdeki eğitimlerinin başında gelen akıl ve zekâ oyunları eğitimi Hilvan’da Yerel Eylem Grubu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla Bitlis Eren Üniversitesi Akademisyenleri tarafından verildi.

Hilvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında belirlenen 30 öğretmen ve 30 tane öğrenciye 2 gün süren mangala, beştaş, santraç, patika, canga… vb akıl zeka oyunları Hilvan’da Yerel Eylem Grubu tarafında verildi


Akıl ve zekâ oyunları, çocukların zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimine katkı saylayan oyunların başında gelmektedir. Akıl ve zekâ oyunlarının en büyük faydası, eğlendirme yöntemiyle bilişsel faaliyetleri geliştiren oyunlardır.

Çocuklar; zihinsel, psikolojik ve bedensel gelişimi için akıl ve zekâ oyunların faydalı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış, akıl ve zeka oyunları terapisi başta olmak üzere pek çok terapi türünde dahi oyunların merkezde olduğunu söyleyen Hilvan Yerel Eylem Grubu Koordinatörü Yusuf yavuz verilen eğitim hakkında şu açıklamada bulundu.

“Hilvan Yerel Eylem Grubu olarak geleceğimiz olan öğrencilere çok önem veriyoruz. Çocuklarımızı zihinsel ve bedensel gelişmeleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. Ağaç yaşken eğilir atasözünden de anlaşıldığı gibi küçük yaşta verilen eğitimler çocuğun bütün hayatını etkiler. Özellikle zihinsel, sosyal ve duygusal anlamda bir çocuğun gelişmesi için akıl zekâ oyunları çok önemlidir. Akıl zekâ oyunları; bilgi gerektirmeyen, akıl yürütme, hızlı düşünme, yaratıcılık, ipuçlarından faydalanma gibi becerileri kullanmasını sağlayan oyunlardır. Çocukların farklı düşünebilmesini sağlama ve farklı çözümler üretebilmek için zihnin, mantığın, bilişsel kapasitenin gelişmesi için bu oyunlar çok önemli yer tutmaktadır. Bu kapsamda Bitlis Eren Üniversitesi Akademisyenlerinden olan Bedir Çifti ve Bedir Cula hocalarımızla anlaşarak öğretmen ve öğrencilere akıl ve zekâ oyunları eğitimlerini verdir. Bu tür eğitim ve etkinliklerimiz devam edecektir. Konu çocuk ve öğrencilerimiz olunca Hilvan Yerel Eylem Grubu şartlarını sonuna kadar zorlayarak öğrencilerimize her türlü etkinlik, eğitim ve faaliyetleri yapmaya çalışıyoruz.

En az 10 karakter gerekli