DOLAR 31,2279 0.08%
EURO 33,9610 0.29%
ALTIN 2.038,98-0,06
BITCOIN 19553945,86%
Şanlıurfa
14°

AÇIK

18:59

AKŞAM'A KALAN SÜRE

“ÖZGÜR BİR ÜLKE OLACAĞIZ “

ABONE OL
26 Şubat 2018 15:00
Urfa Haberleri “ÖZGÜR BİR ÜLKE OLACAĞIZ “
0

BEĞENDİM

ABONE OL

FAKIBABA: “ÖZGÜR BİR ÜLKE OLACAĞIZ ”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “2019’da geçeceğimiz yeni sistem, ne Recep Tayyip Erdoğan için ne de AK Parti içindir bu Türkiye içindir.

Bakan Fakıbaba, 11 Nisan Spor Salonu’nda AK Parti Şanlıurfa 6. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, kongrede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Teşkilat olarak daha fazla çalışmaları gerektiğini vurgulayan Fakıbaba, partinin mahalle temsilcilerinden sandık başkanlarına kadar her ferde ayrı ayrı görevlerin düştüğünü belirtti.

Fakıbaba, gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Bu, bir takım oyunu biz bu oyunu AK Parti olarak bunu her yerde başarıyoruz ama Şanlıurfa başka, burada her şey farklı. Arkadaşlar bu bir dava olayı bugün varız yarın yokuz bugün bakanım yarın belki yokum. Biz dava adamıyız reisimizin ülkemizin emrindeyiz. Vatandaşımızın emrinde onların hizmetkarıyız. Bunlar geçici olaylardır, önemli olan kalıcı hizmetler yapmaktadır. Cumhurbaşkanımızın talimatı vardır ‘5 yılda çok güzel şeyler yaptınız ama bu hükumete bizim eskiden 5 yılda yaptığımızı siz 1 yıla sığdıracaksınız’ dedi. Sığdıracağız inşallah sizlerle beraber çalışıp bunu başaracağız. İnşallah bu talimatı yerine getireceğiz.” diye konuştu.

Türkiye’nin 2019 yılında yeni bir sisteme geçeceğini vurgulayan Fakıbaba, “2019’da geçeceğimiz yeni sistem, ne Recep Tayyip Erdoğan için ne de AK Parti içindir, bu Türkiye içindir. Özellikle kapitalist sömürü ile geçinmiş olanlara ders verme sistemidir. İnşallah göreceksiniz, bu sistemle Türkiye’nin önü açılacaktır. Bu sistem Türkiye’nin varoluş sistemidir. Onun için üzerimizde çok büyük yük var, hepimizin üzerinde büyük yük var bu yükün üzerinde Allah’ın izniyle biz geleceğiz. Hep beraber bu yükü kaldıracağız. ya uydu bir ülke olacağız ya da reisimizin başkanlığındaki sistemle özgür ve bağımsız bir ülke olacağız.” ifadelerini kullandı.

Kentteki oy oranlarını artıracaklarını anlatan Fakıbaba, şehirde 2019 seçimlerinde yüzde 80 oy alabilecek potansiyelde olduklarını dile getirdi.

Fakıbaba, partisinin kendisine oy veren vermeyen herkese aynı mesafede olduğunu sözlerine ekledi

En az 10 karakter gerekli