DOLAR 31,5623 0.67%
EURO 34,0509 0.38%
ALTIN 2.034,860,11
BITCOIN 17852672,48%
Şanlıurfa

AÇIK

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı’na adayım

Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı’na adayım

ABONE OL
15 Eylül 2023 16:07
Urfa Haberleri Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı’na adayım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Özel, grup başkanlığı konusunda yeniden değerlendirme yapacaklarını söyledi. Konuşmasında seçim sonuçları üzerinden parti yönetimini eleştiren Özel, “Yönetim, yenilginin sorumluluğunu üstlenmedi.” dedi. Özel’in farklı partilerden 39 milletvekilinin CHP listelerinden seçilmesine ve parti yönetimindeki danışmanlık kadrolarına yönelik eleştirileri de oldu.

 

ADAYLIĞINI İLAN ETTİ

Ülkemizin ve çocuklarımızın hak ettiği bir gelecek için, gençleri partimizin merkezine almak için kadınların etkin olacağı siyaset tarzını güvence altına almak için, sağlık hizmetlerinden herkesin eşit yararlanması için, parti içi iktidarı kazanmak için değil, CHP Genel Başkanlığı’na adaylığımı ilan ediyorum.

İSTİFA KONUSUNU TEKRAR DEĞERLENDİRECEK

Yarından itibaren ilan edilen takvime göre il kongrelerimizi takip edeceğiz. 50 gün boyunca partimizin ihtiyaç duyduğu her süreçte terimizi akıtmaya devam edeceğiz. CHP tarihinde ilk grup başkanıyım. Sayın Genel Başkanımız da milletvekili olmayan ilk genel başkan. Bundan sonraki süreçte değerlendirmeyi yapacağız. Kendisinin görevi bırakmam yönünde bir talebi olmadı.”

En az 10 karakter gerekli