DOLAR 28,9270 0.04%
EURO 31,7993 0.03%
ALTIN
BITCOIN 10988801,52%
Şanlıurfa
10°

PARÇALI AZ BULUTLU

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

Pazarlar Artık Bu Ürünleri Satabilecek…

ABONE OL
7 Mayıs 2020 22:01
Urfa Haberleri Pazarlar Artık Bu Ürünleri Satabilecek…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘pazar yerleri’ konulu yeni bir genelge gönderdi. Genelgeye göre, giyim, oyuncak, çiçek, züccaciye gibi malzemelerin satışı 11 Mayıs’tan itibaren serbest bırakılacak.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘Pazar Yerleri’ konulu yeni bir genelge gönderdi. Genelgeye göre: Koronavirüs tedbirleri kapsamında daha önce il, ilçe ve beldelerdeki mahalle/semt pazarlarında; giyim, oyuncak, çiçek, fide, zücaciye/nalburiye vb. ihtiyaç malzemelerinin satışının geçici süreliğine kısıtlanmasına ilişkin alınan karar, 11 Mayıs’tan itibaren geçerli olmak üzere kaldırıldı.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “Pazar Yerleri” konulu yeni bir genelge gönderdi. Bahse konu genelge ile pazarlarda giyim, oyuncak vb. zaruri olmayan ihtiyaç malzemelerinin satışının kısıtlandığı anımsatıldı.

Genelgede, gelinen noktada kaydedilen olumlu gelişmeler ile Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda pazarlarda giyim, oyuncak vb. zaruri olmayan ihtiyaç malzemelerinin satışının kısıtlanmasına yönelik tedbirlerin pazartesi günü AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde değerlendirildiği ifade edildi.

En az 10 karakter gerekli