DOLAR 32,5923 0.27%
EURO 34,7171 0.07%
ALTIN 2.473,16-1,02
BITCOIN 21489622,03%
Şanlıurfa
19°

AÇIK

16:54

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Peygamberler şehrine hükümete Filistin üzerindem eleştiri.

Peygamberler şehrine hükümete Filistin üzerindem eleştiri.

ABONE OL
23 Mart 2024 17:56
Urfa Haberleri Peygamberler şehrine hükümete Filistin üzerindem eleştiri.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Şanlıurfa’da düzenlenen mitingde konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Mehmet Fatih Erbakan, Filistin üzerinden hükümete yüklendi.

 

İsrail ile yapılan ticareti eleştiren Erbakan, “Aylardan beri harıl harıl harıl gemileri İsrail’e göndermeye İsrail’le ticaret yapmaya, ihracat yapmaya maalesef devam ediyor. Gerçekten de çok acı bir durum. Biz söylerken utanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Abide Meydanında toplanan onbinlere seslenen Erbakan, “İnsani yardımı da mı ulaştıramıyoruz? Bu kadar mı aciziz diyorlar? Ben de üzülerek diyorum ki bırakın oradaki kardeşlerimize bir gıda ulaştırmayı, bir yardım ulaştırmayı biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak üzülerek söylüyorum. Aylardan beri harıl harıl harıl gemileri İsrail’e göndermeye İsrail’le ticaret yapmaya, ihracat yapmaya maalesef devam ediyor. Gerçekten de çok acı bir durum. Biz söylerken utanıyoruz. Günde sekiz tane on tane gemi Türkiye limanlarından kalkıp harıl harıl katil siyonist rejime mal taşımaya devam edip gübre, çelik, yedek parça, tekstil, giyim kuşam, dikenli tel, tel örgü, metaller, Neler neler? Yedi Ekim’de katliam başladı. Yedi Ekim’den bu yana sekiz milyon lira değerinde dikenli tel Türkiye’den İsrail’e gönderildi. Bak mübarek günlerde Ramazan’da İsrail Mescid-i Aksa’nın çevresini dikenli tellerle çevirdi. O çevirdiği dikenli teller Müslümanlar Mescid-i Aksa’ya giremesin diye kullandığı dikenli teller Türkiye’den gitti maalesef. Ya biz altı asır, altı asır Gazze’nin, Kudüs’ün, Filistin’in bütün ezilenlerin ve mazlumların hamisi olmuş, dünyaya adaleti dağıtmış, bütün dünyada zulmü ve sömürüyü ortadan kaldırmış Osmanlı’nın torunlarıyız. Bize yakışıyor mu bu manzara Allah aşkına? Yakışmıyor elbette. Bakınız kınamak, lanetlemek Milletin işidir. Miting yapmak vatandaşın STK’ların işidir. Muhalefetin işidir. Konuşmak bizim işimiz. Icraat yapmak, adım atmak, yaptırım uygulamak iktidarın işidir. Siz iktidar olarak sadece konuşarak, kınıyarak, lanetleyerek bu vebalden kurtulamazsınız. Çünkü yetki sahibisin. E ne yapacağım? Ya en azından şu ihracatı şu ticarete son verin. Şu İsrail’deki büyükelçimizi geri çağırın. Adamlar Ankara’daki büyükelçisini çağırdı, biz İsrail’deki büyükelçimizi çağıramadık. Lahe Adalet Divanı’na Güney Afrika gitti, İsrail’i şikayet etti. Biz gidip şikayet edemedim. Şu Malatya’daki kürecük radar üstünü kapatın. İsraili katil siyonistleri İran füzelerine karşı korumak bize mi düştü Allah aşkına? Biz bağımsız bir devlet değil miyiz? Kapatın gitsin şu kürecük radar üstünü. bu zulme böyle açıktan fiilen destek veren, resmi olarak, fiili olarak destek veren Amerika’nın incirlik üstünü kapatın. En azından bu adımları atın. Bunları atmadan konuşarak, lanetleyerek, kınayarak bu vebenden kurtulamazsın.” Diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli