DOLAR 28,9919 0.23%
EURO 31,2252 -0.16%
ALTIN 1.866,38-1,07
BITCOIN 12780332,15%
Şanlıurfa

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Push Down Dönemi 

Push Down Dönemi 

Burun estetiğinde Koruyucu (Preservation) Rinoplasti yönteminin son yıllarda ön plana çıktığını belirten KBB Uzmanı Op.Dr. Hünkar Batıkhan, özellikle Push Down ve Let Down operasyonlarının tercih edildiğini aktardı

ABONE OL
27 Ekim 2021 11:28
Urfa Haberleri Push Down Dönemi 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Burun estetiğinde Koruyucu (Preservation) Rinoplasti yönteminin son yıllarda ön plana çıktığını belirten KBB Uzmanı Op.Dr. Hünkar Batıkhan, özellikle Push Down ve Let Down operasyonlarının tercih edildiğini aktardı

Burun estetiği operasyonlarının çoğunlukla estetik kaygılar nedeniyle tercih edildiğinin altını çizen Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Hünkar Batıkhan, “Ancak estetik ihtiyacın yanında burnun fonksiyonel bir yapı olduğu da unutulmamalıdır. Günümüzde estetiğin fonksiyonellikle bir arada sağlandığı, burun doğallığının korunarak görünümünün iyileştirildiği burun estetiği operasyonları Koruyucu (Preservation) Rinoplasti çatısı altında değerlendirilmektedir. Koruyucu Rinoplasti uygulamalarından biri de push down olarak adlandırılan tekniktir. Push Down Rinoplasti tıpkı Let Down Rinoplasti tekniği gibi burun sırtını ve burnun doğal yapılarını mümkün olduğunca koruyarak şeklinin düzeltilmesini esas almaktadır. Push Down burun estetiği tekniği özellikle kemerli, hörgüçlü burun deformitelerinde son derece başarılı sonuç vermektedir” dedi. 

Push down tekniği nedir?

Koruyucu rinoplasti ameliyatlarında en çok uygulanan tekniklerden birinin ‘Push Down’ olduğuna dikkat çeken Dr. Batıkhan, şöyle devam etti: 

“Rinoplastide koruyucu bakış açısının benimsenmesi ve modern tekniklerin geliştirilmesi sayesinde artık hastalar için burun estetiği ameliyatları çok daha konforlu hale gelmiştir. Bunun yanı sıra, elde edilen sonuçlarda da başarı yüzdesi giderek artmaktadır. 

Push down rinoplasti de son yıllarda bu alanda ön plana çıkan özel bir tekniktir. İngilizcede “push down” aşağı itmek/bastırmak anlamına gelmektedir. Push down tekniğinde klasik rinoplastide olduğu gibi burun sırtı kemiği ve kıkırdak yapılar dışarı çıkarılmaz; koruyucu bir yöntem olduğu için burun deliğinden girilerek burun sırtı kemiğinin alt tarafı kesilir ve burun bu boşluğa bastırılarak oturtulur.”  
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

En az 10 karakter gerekli